Slučaj Čučić
"Čučićeve djevojčice u strahu jer misle da će biti krive ako se njemu što dogodi"
Djevojčice su bile u strahu su da se nešto ne dogodi njihovu ocu, budući da im je on kazao da budu tiho tamo gdje se skrivaju, jer će ih u protivnom odvesti u Francusku, nakon čega će njega zatvoriti i on će prestati jesti te umrijeti
"Djeca su s mamom i nisu psihički dobro jer se boje odvojiti od mame", bio je odgovor odvjetnice Magali Boers, Višnje Drenški Lasan, na tvrdnje bivšeg hrvatskog diplomata Ljubomira Čučića kako on zna da djeca nisu u Francuskoj te kako savjetuje novinarima da provjere gdje su.
Kako je kazala Drenški Lasan, djevojčice Lara i Sara u strahu su da se nešto ne dogodi njihovu ocu, budući da im je on kazao da budu tiho tamo gdje se skrivaju, jer će ih u protivnom odvesti u Francusku, nakon čega će njega zatvoriti i on će prestati jesti te umrijeti.
"Djeca su u strahu da će biti kriva ako se njihovu ocu što dogodi", kazala je danas Drenški, dodavši kako njezina klijentica očekuje da će Čučić u srijedu, sukladno odredbi suda, nazvati djecu, no da se istovremeno boji tog kontakta "jer Bog zna što će on sve reći". Čučić je kazao kako je pokušao nazvati djecu u nedjelju, no da im majka nije dozvolila da se jave.
Na Općinskom sudu u Sisku jučer se održala glavna rasprava u slučaju Čučić. Optužnica njega, te njegovu bivšu odvjetnicu i izvanbračnu suprugu Natašu Pifar-Mihelić, kao i nekadašnju ljubavnicu Marijanu Pekas sumnjiči za kažnjivo djelo oduzimanja djeteta ili maloljetne osobe.
Glavnu raspravu, koja je zatvorena za javnost, vodila je sutkinja za mladež Nataša Brleković. Ljubomir Čučić i Nataša Pifar Mihelić na raspravu su stigli s odvjetnicima Marijom Gerstnerom i Željkom Stankovićem.
Marijana Pekas, grafička urednica Arene, koja je za spomenuti časopis dala i opsežni intervju u kojemu je kazala kako se na čuvanje Čučićevih kćeri odlučila zbog prijateljstva, odnosno zbog toga što nije htjela izdati prijateljstvo s Ljubomirom Čučićem s kojim je do prije godinu dana bila u dvogodišnjoj vezi, na sudu se pojavila u pratnji trojice odvjetnika.
Prvookrivljeni Čučić i njegov odvjetnik po dolasku na raspravu nisu željeli ništa komentirati, Nataša Pifar-Mihelić izjavila je kako je optužni prijedlog neosnovan, te da niti ona niti Čučić nisu prekršili hrvatski zakon, dodajući kako se skrb za djecu ne može nazvati oduzimanjem djeteta.
Njen odvjetnik Željko Stanković, izjavio je da njegova branjenica, a ni Čučić, nisu počinili protupravne radnje, te da je Pifar - Mihelić profesionalno i korektno obavljala svoj odvjetnički posao zastupanja Čučića. Dodao je kako ne postoji pravna osnova da se Čučića smatra krivim.
Odvjetnica Magali Boers, Višnja Drenški Lasan, očekuje kako će trojac biti proglašen krivima, te dodala kako će i njena klijentica doći na sud ukoliko dobije sudski poziv. Nakon osam sati suđenja, glavna rasprava se i dalje nastavila održavati.
Vezane vijesti
-
Ukoliko se Čučić danas ne javi na izdržavanje kazne bit će izdan nalog policiji da ga privede
-
Policija i dalje intenzivno traga za djevojčicama, obavljaju se obavijesni razgovori s više osoba iz više mjesta u nekoliko policijskih uprava
-
Vrijeme je provodio isključivo u zatvorskoj sobi zajedno s još šest zatvorenika, uglavnom čitajući i pišući
-
Čučić je u listopadu prošle godine uhićen u Njemačkoj, na temelju međunarodne tjeralice zbog izbjegavanja kaznene odgovornosti za obiteljsko nasilje
Izdvojeno
-
Košarkaši Zadra u susretu su 12. kola regionalne ABA lige kao domaćini rutinski svladali Borac iz Čačka sa 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
U 12. kolu regionalne AdmiralBet ABA lige košarkaši Zadra večeras su u Krešinom domu pred oko tisuću i pol najvjernijih navijača stigli do pete pobjede. Uvjerljivo su svladali momčad Borca iz Čačka rezultatom 89-67 (21-14, 18-12, 26-18, 24-23).
-
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana planina, a u sklopu manifestacije „Niti života“ sinoć je u Kneževoj palači svečano otvorena izložba "Velebit" renomiranog hrvatskog akademskog slikara Josipa Zankija.
-
Shizofrenija je mentalna bolest od koje obolijeva jedan posto populacije, muškarci najčešće u adolescentskoj dobi, a žene između 23. i 30. godine te je važno na vrijeme prepoznati simptome i započeti terapiju, istaknuto je u srijedu na konferenciji "Shizofrenija 360" u Zagrebu.
Reci što misliš!