Evakuirana i stanica podzemne željeznice
Zbog lažne dojave o bombi evakuirali Eiffelov toranj
Ne zna se koji je motiv lažne dojave, ali lako je za pretpostaviti da su dva događaja potaknula dojavu
Policija je evakuirala ljude iz Eiffelovog tornja i parka koji okružuje najpoznatiji pariški spomenik nakon dojave o bombi, javio je novinar AFP-a. Policijski pirotehničari zajedno s psima tragačima su nakon pretrage tornja otkrili da se radilo o prevari, javio je CNN.
Policijski dužnosnik rekao je da je u području u trenutku dojave bilo oko 25.000 ljudi, ali je dodao da su mirno napustili mjesto događaja malo prije 21 sat. Kasnije je brojka revidirana na 2000 ljudi.
Policajac, koji je zatražio ostati anoniman, rekao je da je uzbuna oglašena ili nakon telefonske dojave ili nakon što je otkriven sumnjiv paket.
Po podacima CNN-a, zbog prijetnje o bombi je nakratko evakuirana i obližnja stanica podzemne željeznice, ali je otvorena u roku od 30 minuta.
Na tornju je postavljeno preko 100 kamera, od kojih je preko trećina namijenjena noćnom promatranju. Na tornju se nalazi i mreža prskalica, kao i 150 aparata za gašenje požara. Cijev dovodi vodu na hidrante u prva dva kata, a ostali se snabdijevaju vodom iz spremnika pod pritiskom.
Evakuirani ljudi, Francuzi i strani turisti, morali su ostati na drugoj obali rijeke Seine, a područje oko tornja i park Champ De Mark su proglašeni zonom bez pristupa. Policija je poslala posebne odrede da istraže slučaj. Nakon nekog vremena, zona bez pristupa ograničena je na temelje tornja, a nakon očevida utvrdilo se da je bila riječ o prevari.
Ne zna se koji je motiv lažne dojave, ali lako je za pretpostaviti da su dva događaja potaknula dojavu.
Francuski Senat, gornji dom parlamenta, nedugo prije dojave o bombi donio je zakon o zabrani nikaba, islamskog pokrivala za cijelo tijelo, koji se smatra sljedećom stepenicom nakon burke. Nije potvrđeno ima li ovaj incident veze s donošenjem zakona.
Druga kontroverza tiče se deportiranja stotina Roma iz Francuske, zbog kojega je ta zemlja dobila vrlo oštar ukor Europske komisije, koja je ustvrdila da se tako nešto ne može raditi u Europi u današnje vrijeme.
Toranj, visok 324 metra, izgrađen je u samo dvije godine za svjetsku izložbu u Parizu, Nazvan je prema arhitektu Gustaveu Eiffelu, a gradnja je završena 1889. godine.
Vezane vijesti
-
-
-
Sirijski opservatorij za ljudska prava kaže da je evakuacija istočnih dijelova Alepa, koji su ovaj tjedan u ruke režima vojske predsjednika Bađara al-Asada, prekinuta zbog zahtjeva da se evakuiraju i stanovnici šjitskih sela
-
Izdvojeno
-
Odjel za pedagogiju i Studentsko savjetovalište danas su u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, u povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom i Međunarodnog dana ljudskih prava, priredili predavanje izv. prof. dr. sc. Matilde Karamatić Brčić “Inkluzivno obrazovanje kao pretpostavka osiguravanja jednakih mogućnosti”.
-
MK Beštije sutra, na blagdan svete Luce dolazi 20. put u DV Laticu.
-
Hrvatska diskografska udruga (HDU) u suradnji s radijskim voditeljem, glazbenim kritičarem i urednikom (HR2), Zlatkom Turkaljem Turkijem, donosi još jedan intervju u nizu u sklopu glazbenog projekta Diskografska spajalica. Ovoga puta, u našem društvu bio je jedan od najpopularnijih i najutjecajnijih repera ovih prostora Edo Maajka.
-
Iz zadarske Elektre stiže obavijest o privremenom prekidu u opskrbi električnom energijom zbog radova prema sljedećem rasporedu
Dodavanje novih komentara je onemogućeno.