Biznis

Pag

Pagu treba još 3.000 ležajeva

Pagu treba još 3.000 ležajeva

Sve ćemo poduzeti da se ne grade apartmani, kažu u gradskoj upravi

Brojka od samo 670 registriranih hotelskih ležajeva na području Paga nimalo optimistično ne govori o nekom većem i elitnijem turizmu u Pagu. Mnogi turistički djelatnici smatraju da je upravo razvoj hotelskog turizma jamac za izuzetno dobru posjećenost tijekom predsezonskog i posezonskog razdoblja. Da je zaista tako, pokazuju postojeći hoteli u Pagu, poput hotela Pagus koji gostima nudi i mogućnost korištenja wellness centra, zatim hotel Meridijan, Plaža te manji hoteli Biser i Toni, od kojih većina radi s dobrom popunjenošću od kraja ožujka.

Prema svim turističkim kriterijima ti kapaciteti nisu dovoljni, osobito ako se uzme u obzir da Pag ukupno ima 10.000 registriranih ležajeva. Većina njih otpada na privatni smještaj, apartmane i sobe, jedan dio na smještaj u kampovima.

Gradonačelnik Paga Andreja Bukša smatra da tek sada nakon usvajanja novog Prostornog plana Pag kreće u smjeru izgradnje hotela jer su oni najbolji uvjet da se produži turistička sezona.

Bukša je usporedio Pag sa susjednim Rabom u kojem samo jedan od većih hotela ima 450 ležaja. Točnije, na Rabu ima ukupno 3.500 ležaja u hotelima, što je u usporedbi s Pagom pun turistički pogodak.

Bukša kaže da je prema novom Prostornom planu, koji je Pag dobio nakon 20 godina, predviđena 21 turistička zona.

- Gradska uprava inzistirat će da se u tim turističkim zonama napravi minimalno desetak hotela koji bi imali ukupan kapacitet od 2.000 do 3.000 ležajeva. Sve ćemo poduzeti da se ne grade apartmani, odnosno naselja apartmanskog tipa jer to ne pridonosi razvoju turizma. Izgradnja hotela je orijentacija na kojoj ćemo ustrajati, naglasio je Bukša te dodao da bi na taj način grad Pag mogao kroz idućih desetak godina postići veliki razvoj u hotelskom turizmu.


Reci što misliš!