Biznis

Mudrinić: HT otpušta 30 posto menadžera

Mudrinić: HT otpušta 30 posto menadžera

Objasnio je da će u kompaniji smanjiti cijelu jednu razinu upravljanja, a najavio je i integraciju s T-Mobileom od 1. siječnja 2010.

Mudrinić je potvrdio da će u sklopu restrukturiranja T-HT od 1. srpnja smanjiti broj menadžera za 30 posto, te najavio integraciju s T-Mobileom od 1. siječnja 2010. godine, piše Net.hr .

"U sklopu restrukturiranja kompanije od 1. srpnja smanjit ćemo broj menadžera za 30 posto", potvrdio je predviđanja Ivica Mudrinić, predsjednik Uprave T-HT-a, na okruglom stolu Poslovna konkurentnost u vrijeme recesije, održanom u sklopu Pliva Business Foruma.

Objasnio je da će u kompaniji smanjiti cijelu jednu razinu upravljanja, a najavio je i integraciju s T-Mobileom od 1. siječnja 2010.

To je način kako se Mudrinić bori s krizom na mikrorazini, u okružju kompanije koju vodi, a nekoliko puta je naglasio da su za razvoj kompanije bitna ulaganja i smanjivanje troškova.

Mnogo zanimljivija tema bila je Mudriniću, koji je po tko zna koji put demantirao svoje političke ambicije, makrorazina, odnosno smjer ukupnog hrvatskog gospodarstva te uloga Vlade u procesu usmjeravanja.

"Hrvatska nije odredila što i gdje želi biti za pet godina. Mi čekamo da nam se dogodi turizam, razvije poljoprivreda i ICT, dogode projekti energetike i strane investicije, a i reforma javne uprave", kritičan je Mudrinić, koji upozorava da ne možemo očekivati rast BDP-a ukoliko ne odredimo smjer u kojem ćemo se razvijati.

Kada čekate s određivanjem smjera, upozorava, svaki vam je smjer dobar, te poručuje da konačno od Vlade treba zahtijevati odgovornost.

"Cilj bi trebao biti određen konsenzusom, a Vlade bi se trebale natjecati u predlaganju načina da ga se ostvari", kazao je.

Također je istaknuo da se za skok koji su ostvarile Finska ili Irska treba stvoriti kreativna energija, a za nju je potrebno slušati kompetentne ljude, što Hrvatska ne čini.

"Sporazum s javnim službenicima dat će socijalni mir, ali ponovno će donijeti još veće porezno opterećenje", komentirao je pitajući se kako se gospodarstvo postići konkurentnost u uvjetima u kojima preko 50 posto BDP-a otpada na javnu potrošnju.

Demantirajući svoje političke ambicije, Mudrinić je istaknuo da mu je angažman u Gospodarsko-socijalnom vijeću sasvim dovoljan, a potom je izrazio želju da gospodarstvenici, koji sudjeluju na skupu, aktivnije nastupe u politiku.

"Volio bih da se gospodarstvenici jače uključe u politiku i da promijene agendu koja trenutno postoji u politici", poruka je kojom je Mudrinić zaradio aklamativnu podršku.

U vrlo otvorenom izlaganju optužio je političku elitu rekavši da je zbog njene začahurenosti jedna generacija, misleći na prvostupnike i diplomante, marginalizirana.

 


Reci što misliš!