
Rebalans proračuna nakon višetjednih dogovora i traženja prostora za rezove stiže na Vladu. No konkretne uštede manje su od planiranih milijardu i pol kuna. Istodobno, proračunski minus je veći – iznosi oko 15 i pol milijardi.
Potpredsjednik Branko Grčić jučer je najavio uštede na račun materijalnih troškova, subvencija i nekih kapitalnih projekata. Iznose nije otkrio.
Ipak, još je jednom potvrdio da će sva socijalna i primanja branitelja ostati netaknuta. Ranije ovog tjedna ministar financija Boris Lalovac rekao je kako očekuje značajno smanjenje rashoda.
Rashodi su prema ranijim najavama rebalansom trebali biti smanjeni za milijardu i pol do dvije milijarde kuna.No izostanak reformi i smanjeni prihodi, posebice od PDV-a, očito je pomrsio računicu. Tako će se i ovaj deficit, prema najavi Grčića za HRT, krpati novim zaduženjem, većim od 10 milijardi kuna.



