koncerti
Nakon rasprodanih koncerata u Zagrebu, Puli i Rijeci, IDEM večeras u Zadru!
Večer za pamćenje Zadrane čeka 12. travnja u Polivalentnoj dvorani Providurove palače. Koncert poćinje u 21,30 sati a najavljen je kao after party za trkače Zadar Night Runa.
Otkako se pojavio na sceni s kantautorskim prvijencem “Poyy” IDEM je poput velikog praska eksplodirao na glazbenom nebu.
Ne čudi stoga što su Porin za novog izvođača godine kao tri Rock&Off nagrade (Veliki prasak, Rock&Off izvođač godine i album godine) otišle upravo u njegove ruke.
Jednako tako ne čudi što je IDEM s bendom rasprodao Tvornicu Kulture i Vintage industrial bar i od strane glazbenih kritičara proglašen glasom generacije.
Svojevrsni deja vu događa se i nakon drugog albuma “CIAO” čija je koncertna promocija počela u rasprodanoj Tvornici, nastavila se u klubu Boogaloo, pulskom klubu Kotač I riječkom Pogonu kulture, a večer za pamćenje Zadrane čeka 12. travnja u Polivalentnoj dvorani Providurove palače.
-
IDEM bend je svježa priča i trenutno svaki nastup čekamo s velikim uzbuđenjem. Veselimo se proljeću na moru i sviranju u II Palače, rekao je Antun Aleksa - IDEM ususret nastupu na Urbofon Liveu
Kao predgrupa će nastupiti mladi zadarski bend Treći kat.
Iz
Udruge mladih Ahimsa, koja dugi niz godina okuplja mlade i
pruža mogućnost dugoročnog volontiranja, a koja je preuzela
vodoteljsku palicu cjelogodišnjeg koncertnog programa Urbofon
Live, pozivaju sve zainteresirane mlade osobe da se
prijave i dugoročno volontiraju na koncertima u ovoj
sezoni.
Koncert poćinje u 21,30 sati a najavljen je kao after party za trkače Zadar Night Runa.
Ulaznice po cijeni od 10 eura dostupne su online putem sustava Entrio i na ulazu u dvoranu na dan koncerta, sat vremena prije početka programa.
O Urbofon Live programu
Urbofon Live je cjelogodišnji koncertni program koji prati domaću nezavisnu glazbenu scenu zamišljen kao svojevrsni nastavak na radijsku emisiju Urbofon koja se od 2018. godine emitira na HR Radio Zadru.
Ciljevi programa su razvoj i upoznavanje publike s recentnom hrvatskom nezavisnom glazbenom scenom, jačanje lokalne glazbene scene kroz povezivanje i umrežavanje s glazbenicima iz cijele Hrvatske, pozicioniranje Zadra na koncertnu kartu urbane glazbene scene u Hrvatskoj, razvoj kompetencija mladih u području kulturnih i kreativnih industrija kroz volonterski program i iskustveno učenje. Program je sufinanciran sredstvima Ministarstva kulture i medija i Zadarske Županije, uz sponzorstvo HDS ZAMP službe.
Program provodi Udruga mladih Ahimsa u suradnji s Koncertnim uredom Zadar, Udrugom Prizma i uz podršku Papice, Brewtal Brew co., Varoške pivovare i Troopera.
Izdvojeno
-
Na svečanoj sjednici Županijske skupštine Zadarske županije Dobrovoljno vatrogasno društvo Pag dobilo je Godišnju nagradu Zadarske županije za postignuća ostvarena u 2024. godini u području humanitarne djelatnosti, zaštite od požara, društvenog utjecaja i očuvanje tradicije. Nagradu je, u ime DVD-a Pag preuzeo Toni Sabalić, zapovjednik DVD-a Pag.
-
Plivanje u hladnoj vodi može pomoći u smanjivanju tjelesnih i psihičkih simptoma menopauze, kao što su 'valunzi', anksioznost i promjene raspoloženja, pokazala je studija.
-
Genetsko istraživanje britanskih znanstvenika pokazalo je da depresija može biti izravan uzrok razvoja dijabetesa tipa 2.
-
Osobe s visokim krvnim tlakom trebale bi jesti više hrane bogate kalijem poput banana, tvrdi tim znanstvenika sa sjedištem u Kanadi.
Reci što misliš!