
Nakon poraza od Češke 1-0, reprezentacija Poljske završila je nastup u A skupini na Europskom prvenstvu za posljednjem mjestu sa samo dva boda.
Pobjeda je trebala sudomaćinima ove smotre za plasman u četvrtfinale. Na kraju Poljaci protiv Čeha nisu uzeli niti jedan bod, koji im ionako ne bi bio dovoljan, ali je zato Češka s pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini i plasman u četvrtfinale.
– Mislim da smo bili presigurni da ćemo dobiti ovu utakmicu. Česi su igrali odličan nogomet. Imali smo u prvom poluvremenu nekoliko dobrih prilika, nismo ih iskoristili i na kraju smo izgubili utakmicu – izjavio je izbornik Poljske Franciszek Smuda, koji je potvrdio da je ovo bila njegova zadnja utakmica na klupi Poljske, te da nakon tri godine napušta izborničku dužnost.
Kapetan Poljske Jakub Blaszczykowski je rekao:
– U prvom poluvremenu smo imali neke šanse, ali ih nismo znali iskoristiti. Budući da nam je trebala pobjeda, u nastavku smo se sve više otvarali. Mislim da je to razlog što smo primili gol iz kontre i izgubili utakmicu.
Gol odluke postigao je Wolfsburgov igrač Petr Jiraček.
– Loše smo započeli ovaj susret. Ipak, kako je utakmica odmicala, bili smo sve bolji i bolji. Držim da smo zaslužili zabiti taj gol i dobiti utakmicu – rekao je Jiraček.



