
Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Igor Budan (32) u superlativima je govorio o svom sunarodnjaku i suigraču iz Atalante Marku Livaji nakon nedjeljnog ogleda 26. kola Serije A protiv Rome.
U spomenutom je ogledu Livaja zabio oba Atalantina gola u domaćem 3-2 porazu od Rome, a bili su mu to prvi golovi u Seriji A u karijeri.
– Livaja je čisti talent, ali sada bi za svoje dobro trebao zaboraviti što se dogodilo. Pokazao je kakav bi trebao biti u Atalanti, hrabar i neustrašiv – komentirao je za lokalni dnevnik L’Eco di Bergamo Budan, kojem je Livaja po zabijenom prvom golu potrčao u zagrljaj.
U Budanu je 19-godišnji Livaja, piše talijanski dnevnik, “pronašao starijeg brata, zaštitnika koji ga je uzeo pod svoje okrilje”, a simpatije su obostrane.
– On je momak koji je samozatajan. Izvan travnjaka je tih, a hrabar na travnjaku. Volim momke poput njega – dodaje Budan, kojem je Livaja izravan konkurent u napadu.
– Volio bih igrati više, ali znam da mogu biti važan i izvan travnjaka. Možda ću ja sljedeći put biti taj koji će njega grliti.
– Rekao sam mu da će mu ove godine biti lakše nego sljedeće. Danas je on iznenađenje, sutra će ga svi znati. Stoga mora zaboraviti golove i ostati s obje noge na zemlji.
Na kraju je Budan podvukao crtu.
– Još otkako sam ga vidio prvi put u Ceseni znao sam da će biti dobar. I dalje se može popraviti u kretanju, proigravanjima i udarcima glavom. Nije previsok i ima nizak centar ravnoteže, a može igrati isturenog i povučenog napadača. Jako je inteligentan i dobra je budućnost ispred njega.



