
Pred košarkašima Zadra prva je od dvije utakmice u kojima i matematički mogu potvrditi ostanak u ABA ligi. Ipak, gostovanje kod mađarskog Szolnokija neće biti nimalo lagan posao jer oni su svoju momčad pojačali, a igraju i bez pritiska znajući kako iz lige ne mogu ispasti.
Pred polazak na put, trener zadarskih košarkaša, Ante Nazor, kratko je najavio susret:
– Jako bitna utakmica koja puno toga rješava tako da smo apsolutno fokusirani na nju. Smatram da imamo potencijala okrenuti taj susret u svoju korist. Njihov pozicija na ljestvici nije realna jer po logistici i igračima ne spadaju na dno, a promjenom trenera i ponekih igrača tek sad su dosegli svoju realnu formu. Pobijedili su ili namučili najjače momčadi lige. Jedino s pravim pristupom i obranom na razini one protiv Radničkog biti će kud i kamo lakše igrati na tom teškom terenu. Ulog je velik i s tom utakmicom rješavamo praktički cijelu sezonu.
Osjeća li momčad dodatni pritisak zbog činjenica kako baš ta utakmica može donijeti rasplet čitave sezone?
– I pred utakmicu s Radničkim imali smo veliki pritisak ali mi smo se rasteretili s početkom utakmice i kolektivno odgovorili na njihovu igru. Pritisak ne smijemo osjećati i nadam se da će tako biti i u Mađarskoj.
Protiv Radničkog je napokon prekinut crni niz od pet uzastopnih poraza. Kakva je danas atmosfera u momčadi i kakvo je zdravstveno stanje?
– Atmosfera je dobra, momčad se psihološki digla. Bili su u padu, ali nisu ni oni za to potpuno krivi jer teška je situacija u klubu i ja im se i ovim putem još jednom zahvaljujem jer bilo im je teško raditi. Što se tiče zdravstvenog pitanja, imamo problem s Morovićem koji zbog ozljede zadnje lože neće nastupiti, a na bol u koljenu se žali Kaštropil iako mislim da će on ipak stisnuti zube i zaigrati.
Susret je na rasporedu u subotu u 17:00 sati, a izravni je prijenos najavljen na programu Arena Sport televizije.



