Formula 1

Hülkenberg pred potpisom za Lotus

Zamjena za Kimija Räikkönena u momčadi Lotusa u sljedećoj bi sezoni Formule 1 trebao biti Nijemac Nico Hülkenberg.

Potvrdio je to Mansoor Ijaz, šef konzorcija Quantum Motorsports, koji je otkupio 35 posto dionica Lotusa.

Kao novi suvlasnici jasno smo dali do znanja kakve su nam preferencije. Volio bih da se prelazak od Kimija do novog vozača, a to bi trebao biti Nico Hülkenberg, dogodio glatko, ali nekad se u životu stvari ne odvijaju jasno i lijepo kako biste željeli – rekao je Iljaz.

Na pitanje kada se očekuje Hülkenbergovo potpisivanje ugovora, odgovorio je:

Taj dio ne mogu komentirati, ali mogu vam reći da je ugovor pripremljen i spreman za potpisivanje. Znam da je Nico uzbuđen i mislim da će u kratkom roku posao biti finaliziran.

Hülkenberg (26) je trenutno član Saubera, a ranije je u Formuli 1 vozio za Williams i Force Indiju. U Lotusu će zamijeniti Räikkönena koji se vraća u Ferrari.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest