
– Gledati Svjetsko prvenstvo bez mene se ne isplati – rekao je švedski napadač Zlatan Ibrahimović nakon poraza od Portugala u dokvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.
Portugal, točnije Cristiano Ronaldo, je u utorak navečer rastužio sve Šveđane kada je hat-trickom doslovno samostalno odveo svoju reprezentaciju na svjetsku smotru u Brazil. Napadač Real Madrida je zabio tri, a domaći heroj Zlatan Ibrahimović dva pogotka u utakmici koja je završila gostujućom pobjedom 3-2, odnosno sveukupnim rezultatom 4-2 u korist Portugala.
Ibrahimović nije krio svoje nezadovoljstvo nakon ispadanja, te je putem društvene mreže napisao:
“Ovo je vjerojatno bio moj posljednji pokušaj da se kvalificiram na Svjetsko prvenstvo. Sumnjam da ću s 37 godina još igrati za reprezentaciju. No jedno je sigurno: Gledati Svjetsko prvenstvo bez mene se ne isplati. Nema ga smisla čekati. Čestitam Portugalu, ali obje su reprezentacije zaslužile odlazak na SP”.



