
Hrvatski košarkaški reprezentativac Damir Markota debitirao je ove srijede u dresu svog novog kluba, Bilbao Basketa.
Baskijci su, istina, kao domaćini poraženi od talijanskog Dinamo Sassarija 93-91 u ogledu 7. kola skupine B Eurocupa, ali je zato Markota odigrao vrlo dobro. Za 28 minuta na parketu ubacio je osam poena, a sa 10 skokova je bio prvi skakač svoje momčadi. Šutirao je 1-3 za dva, 1-2 za tri, te 3-4 s linije slobodnih bacanja.
Fran Pilepić je s 12 poena bio drugi strijelac Bilbao Basketa (4-6 za dva poena, ali i 0-6 za tri poena, uz 4-4 za jedan), dok je Zoran Vrkić dodao pet poena uz po skok i asistenciju.
Na ljestvici te skupine vode Cedevita i Dinamo Sassari s omjerom 5-2, dok momčad iz Bilbaa ima 4-3 kao i Oldenburg.
Recimo da je u skupini D Zaragoza pred svojim navijačima vrlo lako pobijedila berlinsku ALBA-u 75-50. U tu je pobjedu hrvatski igrač Damjan Rudež ugradio 14 poena, te je bio prvi strijelac svoje momčadi. Dodao je tome četiri skoka i dva dodavanja, kao i odličan šut iz igre: 4-4 za dva poena, 2-3 za tri, te 0-1 s linije slobodnih bacanja.
Zaragoza je s omjerom 4-3 treća na ljestvici svoje skupine.
Eurocup, 7. kolo skupine B:
Bilbao Basket – Dinamo Sassari 91-93
Oldenburg – Chalon 73-83
Redoslijed: 1. Cedevita 5-2, 2. Dinamo Sassari 5-2, 3. Bilbao Basket 4-3, 4. Oldenburg 4-3, 5. Chalon 3-4, 6. Charleroi 0-7.



