
Dugogodišnji stoper Manchester Uniteda Rio Ferdinand tijekom Svjetskog prvenstva u Brazilu piše kolumnu za engleski Daily Mail.
Prema njegovom mišljenju, najbolji igrač dosadašnjeg dijela turnira nizozemski je krilni napadač Arjen Robben.
“Arjen Robben je dosad bio izvanredan igrač na turniru za mene i to nije prvi put da sam pomislio “da je barem”…Prisjećam se propuštene prilike koju je Manchester United imao da ga potpiše kad je bio mlad. Bio sam u nizozemskom hotelu neki dan dakon što su pobijedili Australiju 3-2 i popio sam kavu s Robbenom, Van Persiejem i De Jongom i bilo je tako osvježavajuće vidjeti entuzijazam koji teče kroz tu momčad, napisao je Ferdinand”, koji će ovog ljeta napustiti Manchester United nakon 12 godina.
Potom je Ferdinand izrazio žaljenje što Robben nije potpisao za “crvene vragove”.
“Trebao je biti igrač Uniteda i sjajno bi se uklopio. Bio je sjajan u sezoni pribitka za PSV 2002/03, a te je sezone navršio 19 i Sir Alex ga je želio potpisati. United je ponudio oko 5 milijuna funti, a Sir Alex je uvijek bio odlučan da neće preplatiti niti za jednog igrača. Kada je to odbijeno Chelsea je platio oko 12 milijuna funti.”
Na kraju je Ferdinand zaključio svoju opčaranost nizozemskom reprezentacijom.
“Cijela nizozemska reprezentacija je nevjerojatno pozitivna. Razlika je Robin van Persie koji prošle sezone često nije bio sretan. Oni vjeruju svojem izborniku Louisu van Gaalu. Da im on kaže da je sunce crno, a trava plava, povjerovali bi!”



