Nogomet, Kvalifikacije za Euro 2016

UEFA: 3-0 za Srbiju, ali i minus tri boda

Disciplinska komisija Europske nogometne federacije (UEFA) registrirala je prekinutu utakmicu između Srbije i Albanije službenim rezultatom 3-0 za Srbiju, ali je istovremeno kaznila srpsku reprezentaciju s oduzimanjem tri boda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016.

Srbija je kažnjena i s dvije utakmice igranja pred praznim tribinama, te 100.000 eura, dok je Albanski nogometni savez kažnjen sa 100.000 eura. Obje strane imaju rok od pet dana za žalbu.

Utakmica između Srbije i Albanije prekinuta je 14. listopada u 42. minuti pri rezultatu 0-0 kada se iznad travnjaka stadiona Partizana pojavio mali leteći objekt na daljinsko upravljanje s albanskom zastavom. Srpski nogometaš Stefan Mitrović uhvatio je zastavu, a na njega su potom nasrnuli albanski nogometaši u pokušaju da mu je otmu. Na teren je potom utrčalo nekoliko navijača i nastala je opća tučnjava, pa je sudac utakmice Martin Atkinson iz Engleske odlučio prekinuti dvoboj.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest