
Zadar započinje četvrtfinale doigravanja FAVBET Premijer lige na Višnjiku protiv Zaboka
Sedam pobjeda dijeli najbolju hrvatsku košarkašku momčad od podizanja pehara pobjednika FAVBET Premijer lige. Koja će to momčad biti još se ne zna, ali zadarski navijači nadaju se da će to biti Zadar, koji bi tako pod sadašnjim trenerom Danijelom Jusupom osvoji treći uzastopni naslov prvaka. Do sada je to uspjelo samo Ciboni, koja je bila neprikosnovena u prvih 11 sezona hrvatskog prvenstva, te Cedeviti koja je vladala košarkaškim dvoranama od 2014. do 2018. godine.
Naravno, potrebno je uvijek najprije skočiti pa reći hop, a onaj tko zna kako se nositi s euforijom je upravo Jusup, koji će uoči svake utakmice pohvaliti protivnika i reći kako svatko može iznenaditi ako ga se ne doživi s respektom. Jedna od takvih momčadi je Zabok, koja u play off kreće s posljednjeg, osmog mjesta, ali i s nadom da će skupo prodati kožu na kraju sezone.
– Zabok je momčad koja ima kvalitetan roster, imaju širinu, 10-12 igrača koji mogu igrati u rotaciji. Šuterska su momčad, mogu priprijetiti sa svih vanjskih pozicija, a tu su i Črnjević i Cinac kao visoki igrači. Imaju visinu, čvrstinu, tako da je na nama da od prve minute pokažemo energiju i koncentraciju u defenzivnom dijelu. Ako bude nekakvih opuštanja i oni uđu u seriju šuteva ili skokova u napadu, možemo ući u probleme. Imali smo dovoljno vremena za pripremu i nadam se da ćemo se uz pomoć naših navijača pokazati u najboljem svjetlu, kaže uoči utakmice trener Zadra Danijel Jusup.


Utakmica se igra u srijedu od 19 sati u Dvorani Krešimir Ćosić uz izravni prijenos na HKS televiziji



