
Aleta Puntamika je u posljednjem, 26. kolu Prve muške lige u gostima porazila Hermes Analitic rezultatom 92:111
Nakon što je prva četvrtina protekla u egalu (29:29), Zeleni su u drugoj dionici povezali seriju od 9:0 pa su na predah otišli s 10 koševa prednosti (47:57). Domaćini su pkazali karakter i, s obzirom kako su s borili za ostanak u ligi, nastavili napadati gostujuće, no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vodstvu Puntamike koje je do kraja treće četvrtine poraslo na +14 (73:87). Posljednja dionica pružila je sjajnu šutersku predstavu Zelenih, a posebno veseli kako su minutažu dobro iskoristili i mladići Bljaić, Jerak i Šljaka. Puntamičani su mirno priveli susret kraju i slavljem s konačnih 92:111 zaključili ovu uspješnu sezonu.


Puntamika je tako sezonu završila na devetom mjestu natjecanja s omjerom od 11 pobjeda i 15 poraza čime je ostvarila glavni ovoseznski cilj: ostanak u natjecanju. Iako su nešto lošije započeli sezonu, Zeleni su uspjeli pronaći formu, pa su početkom drugog dijela natjecanja zaredali čak pet pobjeda u nizu što se ispostavilo ključnim u borbi za ostanak.
“Stari” i “novi”
Ekipu je predvodio kapetan Borna Jurela koji je u prosjeku postizao 14.2 koševa, 5.3 skokova i 4.6 asistencija. Jurela je i prošle godine, u Drugoj muškoj ligi, kontinuirano oduševljavao u zelenom dresu i bio jedan od ključnih igrača, a sada je očito kako se sjajno snašao i u višem rangu hrvatske košarke.



