Skijanje
Kolega: Osjećaj je strašan, prepun sam samopouzdanja
Ne treba mi nikakav odmor, motiviran sam za cijeli siječanj i da sve iduće slalome odradim sa 110 posto, uzbuđeno je govorio hrvatski skijaš Samuel Kolega nakon trećeg mjesta u noćnom slalomu u Madonni di Campiglio.
Najbolji je to rezultat Kolege u karijeri i premijerno penjanje na pobjedničko postolje. Nastavak je to isto tako odličnih rezultata 25-godišnjeg hrvatskog skijaša koji se trenutačno nalazi na petom mjestu redoslijeda Svjetskog kupa u ovoj disciplini.
„Puno je stvari leglo i nevjerojatno je da se baš sve posložilo upravo ovdje u Madonni. U karijeri ovdje nisam briljirao, ali ovo je valjda bio moj dan. Svake godine smo ovdje imali veliku želju za pravim rezultatom, ostajali bi i dan kasnije trenirati, ali, evo, tek sam ove godine uspio. Rekao sam sebi prije utrke da ovaj put moram ići do kraja. Pokušati i pobijediti“, zadovoljno je zborio Kolega koji se potom osvrnuo na samu utrku.
„Ovo je individualni sport, ali ovo postolje nikako nije individualni uspjeh. Cijela ekipa stoji iza mene i iza ovog rezultata. U drugoj vožnji mi je fokus bio na svakom zavoju, da na svakom probam barem još malo bolje. Serviseri su napravili sjajan posao, skije su me izvukle u jednom trenutku. Inače, trener mi na dan utrke uvijek kaže da svi dobro skijaju, ali da za pravi rezultat treba imati i srca. Upravo sam to danas pokazao. Sada sam strašno motiviran za sve što slijedi u siječnju. Odmor mi ne treba, prepun sam samopouzdanja“, završio je Kolega.
Vezane vijesti
-
Narodni muzej Zadar poziva na predstavljanje knjige „Sjećanja“ , Nevenke Benini, u četvrtak 23. siječnja 2025. godine u 18 sati u atriju Providurove palače.
-
“Suncokret ruralnog turizma – The Sunflower Award” je projekt koji već 12 godina ocjenjuje i bira najbolje u ruralnom turizmu na godišnjoj dodjeli koja se svake godine organizira u drugoj županiji.
-
Produkcija Zadarskog plesnog ansambla koja je najavljena na prvi dan zime prije mjesec dana, no zbog dana žalosti se nije održala, biti će izvedena 21. siječnja u HNK Zadar.
Izdvojeno
-
Komemoracija za prof. dr. sc. Esada Ćimića, professora emeritusa, održat će se u utorak, 21. siječnja 2025. godine u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru s početkom u 12 sati.
-
U utorak, 21. siječnja s početkom u 18 sati u organizaciji Sveučilišta u Zadru ispred studentskog restorana Barbakan održat će se Japanska radionica kuhanja s Magi Magayoshi – Mochi.
-
Udruženje obrtnika Zadar kao organizator zahvaljuje svima koji su svojim sudjelovanjem i podrškom doprinijeli uspjehu 15. Festivala vjenčanja, koji je 18. i 19. siječnja 2025. godine održan u prostoru Arsenala u Zadru.
-
Riječ je o priopćenju kojega potpisuje Branko Dukić, stoga ovim putem prenosimo demantij Hrvoja Bajla dio po dio:
Reci što misliš!