Košarka, NBA liga

Curry predvodio Warriorse u preokretu od -20 do važne pobjede nad Pelicansima

AP Images

Golden State Warriorsi su došli do svoje 40. pobjede u sezoni svladavši u svom Chase Centeru New Orleans Pelicanse sa 120-109 u dvoboju momčadi koje se bore za mjesta u NBA doigravanju.

Aktualni prvaci su se krajem druge četvrtine našli u zaostatku od 20 koševa (63-43), ali su već uobičajenom "eksplozijom" u trećoj četvrtini (39-26) došli na samo četiri poena zaostatka uoči zadnjeg dijela utakmice. U istom su ritmu nastavili do kraja utakmice i posljednju četvrtinu dobili sa 35-20.

Warriorse je do važne pobjede predvodio Stephen Curry sa 39 koševa i osam pogođenih trica iz 15 pokušaja. Jordan Poole je postigao 21 koš, a Klay Thompson je ubacio 17 pogodivši pet trica, čime je došao do osobnog rekorda po broju ubačenih trica u sezoni (278). Pelicanse je sa 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija predvodio Brandon Ingram.

Warriorsi su s učinkom 40-37 skočili na šesto mjesto u zgusnutoj borbi za mjesta u doigravanju na Zapadu u kojoj su ispred njih s istim brojem pobjeda Phoenix (40-35) i LA Clippersi (40-36). Minnesotu (39-37) je pala na sedmo mjesto, a New Orleans (38-38) je osmi, ispred tri momčadi koje imaju pobjedu manje, Los Angeles Lakersa (37-38), Oklahoma Cityja (37-39) i Dallasa (37-39).

Oklahoma City Thunder je poražen pred svojim navijačima sa 134-137 od Charlotte Hornetsa, što je momčadi za koju igra Dario Šarić već treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Šarić je igrao tek tri minute i ostao bez učinka. Hornetse je do pobjede predvodio P. J. Washington s osobnim rekordom od 43 koša. Thunder je izgubio iako je imao trojicu igrača koji su ubacili više do 30 koševa: Isaiah Joe je postigao 33 poena, a po 31 su ubacili Jalen Williams i Josh Giddey koji je tome dodao i 10 skokova te devet asistencija.

Iako su bili oslabljeni neigranjem Ja Moranta, Memphis Grizzliesi (48-27) su produžili pobjednički niz na sedam utakmica svladavši pred svojim navijačima Orlando Magic sa 113-108. Desmond Bane je ubacio 31 koš, a priključio mu se Xavier Tillman s osobnim rekordom od 20 poena. Jaren Jackson Jr. je spojio 16 koševa i 10 skokova.

Memphis je imao 23 koša prednosti u trećoj četvrtini, ali gosti su uspjeli doći na samo tri koša zaostatka u završnici. No, Grizzliesi su ipak spriječili potpuni preokret. Najbolji strijelac Magica je bio Franz Wagner sa 25 koševa, dok je Paolo Banchero završio dvoboj sa 24 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Košarkaši Miamija (40-36) su pali na sedmo mjesto na ljestvici Istočne konferencije, nakon poraza 106-92 na gostovanju kod Toronto Raptorsa koji su prvi put od prosinca došli do 50-postotne uspješnosti (38-38).

Pascal Siakam je sa 26 koševa i devet skokova bio najbolji strijelac u domaćoj momčadi, a veliki doprinos je dao Scottie Barnes sa 22 poena, sedam skokova i 12 asistencija. Heat je bio bez Jimmyja Butlera, koji je propustio utakmicu zbog bolova u vratu, pa je prvi strijelca momčadi bio Tyler Herro sa 33 koša, čemu je dodao i šest asistencija u drugom uzastopnom porazu svoje momčadi.

Toronto je ostao na devetom mjestu, jer su sinoć do pobjede došli i Atlanta Hawksi (38-38) koji su kod kuće slavili sa 120-118 protiv Cleveland Cavaliersa. Dejounte Murray je bio najzaslužniji za pobjedu Hawksa sa 29 koševa. Onyeka Okongwu je za pobjednike postigao 21 poen, a Trae Yound je dodao 16 koševa i 10 asistencija.

Najbolji igrač utakmice bio je Donovan Mitchell sa 44 poena, ali je u završnici promašio tricu za vodstvo Cavsa, kao i potencijalno pobjedničku tricu s centra igrališta sa zvukom sirene.

Iznenađujući poraz doživjeli su Boston Celticsi na gostovanju u Washingtonu, gdje su domaći Wizardsi slavili sa 130-111, iako su bili bez dvojice važnih igrača Bradleyja Beala i Kylea Kuzme.

Kristaps Porzingis je sa 32 koša, 13 skokova i šest asistencija predvodio Wizardse do 34. pobjede u sezoni (34-42). Deni Avdija je za pobjednike dodao 25 koševa i 10 skokova, a 19 poena uz devet asistencija ubilježio je Monte Morris.

Jayson Tatum je sa 28 poena, devet skokova i pet asistencija predvodio Celticse, ali nije imao dovoljno raspoloženih suigrača. Gosti su pogodili samo 11 trica iz 44 pokušaja.

Boston (52-24) je ostao dvije pobjede iza vodećeg Milwaukeeja (54-21).