paraplivači

Srebrni Mario i brončana Lucija vratili se s natjecanja u Splitu

Na splitskom bazenu Poljud, 25. i 26. ožujka održano je Otvoreno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju "Croatia Open 2023." na kojem je nastupilo 120 plivača iz pet zemalja.

Sudjelovali su paraplivači iz 14 hrvatskih klubova, dva slovenska kluba, te po jednog iz Austrije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine te reprezentacije Slovenije i Srbije. Na svom glavnom natjecanju ove godine, nastupili su i paraplivači „Zadra“, a to su Lucija Mijolović, Mario Mrčela i Joško Klarin.

Natjecanje je okupilo velik broj kvalitetnih plivača, a plivalo se u dva dijela natjcanja kroz direktne finalne utrke. Organizator natjecanja je bio Hrvatski paraolimpijski odbor (HPO) i Hrvatski paraplivački savez (HPPS), a priređivači PK Cipal i Splitski parasportski savez.

Paraplivači „Zadra“ su imali 11 nastupa i osvojili 5 odličja, ukupno 2 srebra i 3 bronce. Ovo je veliki rezultat za naše plivače koji nemaju priliku trenirati u 50m bazenu, stoga nam svaki njihov pomak i napredak iz natjecanja u natjecanje daje nadu i za buduće uspjehe zadarskog paraplivanja.

Lucija Mijolović, osvojila je 3 odličja. U disciplinama 50m prsno (59.98) i 100m prsno (2:07.30) bila je brončana u svojoj kategoriji i 7. u apsolutnom poretku. Na 100m slobodno (1:51.10), također je osvojila brončanu medalju, a u ukupnom poretku je bila deveta. Na 50m slobodno, bila je 4. i 10. u apsolutnom poretku.

Mario Mrčela, osvojio je 2 odličja. U disciplinama 50m prsno (48.46) i 100m prsno (1:58,43) bio je srebreni u svojoj kategoriji. Na 50m slobodno (42.75) zauzeo je 12. mjesto, a u disciplini 100m slobodno (1:38.70), 13. mjesto u ukupnom poretku.

Joško Klarin je na 50m leđno (49.04) bio 5. u kategoriji. U disciplini 100m leđno (1:54.68) bio je 7., a na 200m slobodno (3:55.32) zauzeo je 10. mjesto u kategoriji.

Plivači su u Splitu nastupili u pratnji njihove trenerice Danijele Kurtin koja je zadovoljna nastupima paraplivača. Iduća aktivnost koja očekuje ovu skupinu je Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske koje PK Zadar organizira na domaćem terenu. Čestitke natjecateljima i trenerici Danijeli Kurtin!