Skijanje, slalom (ž)

Sjajnom vožnjom Popović druga nakon prve slalomske vožnje, Ljutić izletila

Matija Habljak/PIXSELL

Najbolja hrvatska skijašica Leona Popović odlično je nastupila u prvoj vožnji slaloma na završnici Svjetskog kupa u Andori i drži drugo mjesto sa 32 stotinki zaostatka za Slovakinjom Petrom Vlhovom koja je imala najbolje vrijeme (54.28 sekundi).

Nažalost, Zrinka Ljutić je pogriješila već prije prvog prolaznog vremena, s velikim gubitkom vremena je nastavila vožnju, ali je nakon još jedne pogreške odustala.

Leona Popović je otskijala jednu od najboljih slalomskih vožnji u karijeri, bila je agresivna u položenijem gornjem dijelu staze, a na završnoj strmini je kontrolirala brzinu, izbjegla pogreške na kritičnim mjestima i ponovno pustila brzinu u samoj završnici. Imala je hrvatska skijašica najbolje prvo prolazno vrijeme, a u odnosu na vodeću Vlhovu najviše je izgubila na strmini koju je Slovakinja sa startnim brojem 1 najbolje svladala.

Neuobičajeno neprecizna bila je najuspješnija skijašica u povijesti, Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je bila čak 75 stotinki sporija od Vlhove u zadnjem dijelu prve vožnje, što joj je u konačnici donijelo četvrto mjesto sa zaostatkom od 59 stotinki.

Osim Vlhove i Popović, ispred Shiffrin se u prvoj vožnji ugurala i Šveđanka Anna Swenn Larsson (+0.56). Već petoplasirana Švicarka Wendy Holdener zaostala je za Vlhovom više od jedne sekunde (+1.16).

8. Lena Duerr (Njem)                        +1.48
 9. Mina Fuerst Holtmann (Nor)         +1.75