Košarka, AdmiralBet ABA liga

Zadrani srušili beogradski FMP u još jednoj sjajnoj predstavi

Zvonko Kucelin/ KK Zadar

U 9. kolu regionalne AdmiralBet ABA košarkaši Zadra su u Krešinom domu pred oko 3 tisuće vjernih navijača upisali još jednu veliku pobjedu. Slavili su protiv momčadi FMP-a rezultatom 103-97 i tako upisali petu pobjedu a gostima nanijeli tek drugi poraz.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. S jedne strane raspoloženi su bili Jordano i Drežnjak, a s druge strane Beech. Zadrani su u nekoliko navrata (nakon trica Drežnjaka) imali +5 (9-4) ili +4 (12-8) ali se na mali odmor ipak otišlo u egalu, 20-20.

Furiozno su Zadrani krenulii u drugu dionicu i nakon kanonade trica (Jordano 2 i Šantelj jednu te Jordano još 3 bacanja) poveli sa +8, 34-26 u 14. minuti. I to je trenutak u kojem su Zadrani stali, griješili u serijama u čemu je prednjačio Božić, a gosti ubacili u brzinu više, pogotovo Valinskas koji se raspucao izvan linije 6,75 (3/3) i od rezultata 39-35 serijom 2-12 otišli na +7, 41-48. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom FMP-a 47-53.

Prvih 20 minuta bila je tricaška rapsodija jer su Zadrani pogodili 9 od 15 (Jordano 5/5 - ukupno 20 poena, a gosti 8 od 12!

No koliko god odlično gosti odigralu drugi dio druge četvrtine, Zadrani su uzvratili s kamatama u trećoj. Furiozno su krenuli na krilima Drežnjaka, Ramljaka i Jordana te se vraćaju u vodstvo košem Ramljaka za 56-55, ali tu ne staju. Dapače do dvije i pol minute prije isteka treće dionice gostima su Zadrani dopustili samo 9 poena, a oni su otišli na 66-60. Imali su Jusupovi momci i +10, 75-65 nakon trice Davisa a u posljednju dionicu ušlo s +8 Zadrana, 75-67, što znači da su četvrtinu dobili sa 28-14.

ABA liga, 9. kolo: KK Zadar - KK FMP 103-97 ABA liga, 9. kolo: KK Zadar - KK FMP 103-97

Sjajno su Jusupove trupe krenule u odlučujuću dionicu te su u 34. minuti imali najviših +13, 82-69!  Nakon minute odmora gostiju ovi uzvraćaju i u narednim minutama dolaze do minimalnih 84-81 nakon trice Fraziera. Tricom odmah uzvraća Ramljak, Drežnjak se nadovezuje polaganjem i dodatnim bacanjem i Zadar je ponovo na +9, 90-81. Dvije i pol minute prije kraja sjajni Drežnjak zabija za +11. Minutu poslije domaći su imali još uvijek +10, 101-91. Tada na naplatu dolazi umor skraćene rotacije Zadra i gosti se približavaju na samo -4, 101-97, 30 sekundi prije kraja. No Božić je miran s linije slobodnih bacanja i Zadrani su u preostalom vremenu znalački održali pobjedu, 103-97!

Još jedna sjajna predstava Zadra koji su večeras tricu šutirali na izvrsnih 56 posto /14/25) a nisu ni gosti bili loši, pogodili su 13/27 (48 posto). Skok je bio podjednak (30/29), kao i asistencije (17/20) i izgubljene lopte (11/10).

Kompletna statistika

Kod Zadra sjajni Jordano koji je domaće držao u prvom poluvremenu utakmicu je završio s 24 poena i 4 asistencije, ipak najboilji je večeras bio Drežnjak (sjajan u drugom poluvremenu) sa 27 koševa, 5 skokova i 4 asistencije (valorizacija 38 indeksnih poena!), Božić je osdtavrio double-double učinak od 15 poena i 11 skokova, Žganece je dodao 12 a Ramljak 11 koševa.

FMP su predvodili Frazier s 23 i Beech s 18 poena.

U 10. kolu košarkaši Zadra gostovat će u Laktašima kod Igokee, a utakmica je na rasporedu u petak, 9. prosinca u 18 sati.