Vaterpolo, SP 2022.

Talijanski vaterpolisti šokirali domaćine i ušli u polufinale

Srecko Niketic/PIXSELL

Muška vaterpolska reprezentacija Italije posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva u Budimpešti, gdje je u srijedu u četvrtfinalu šokirala domaću izabranu vrstu pobijedivši ju sa 11-10 (2-3, 4-2, 2-1, 4-3).

Presudnim se pokazalo razdoblje od polovice treće četvrtine do posljednje dvije minute, u kojem su Talijani postigli četiri, a primili samo jedan pogodak i poveli sa 11-7. Mađari su u preostalom vremenu uspjeli samo ublažiti poraz.

Italija će u petak (16 sati) u polufinalu igrati protiv Grčke koja je sa 16-11 svladala reprezentaciju SAD-a.

U drugom polufinalu (21.00 sat) sastat će se Hrvatska i Španjolska. Hrvatski vaterpolisti su odličnom igrom sa 14-12 svladali reprezentaciju Srbije, aktualne olimpijske pobjednike, dok su Španjolci sa 7-6 bili bolji od Crne Gore.

Bit će to repriza polufinala s prošlog SP-a, koje je održano 2019. u korejskom Gwangjuu, u kojem su Španjolci slavili sa 6-5.