Rukomet, EP

Canjuga: Doći će vrijeme kada ćemo slaviti odlazak na velika natjecanja

Nakon sinoćnjeg šokantnog ispadanja hrvatskih rukometašica s Europskog prvenstva već nakon dvije utakmice, zavladala je potpuna konsternacija u taboru naše reprezentacije.

Izbornik Vladimir Canjuga najavio je svoj odlazak nakon sutrašnje posljednje utakmice na Euru s Nizozemkama i pritom otvorio dušu.

‘Očito mi bolje ne možemo, moramo biti realni. Nemamo sedam Penezić. Doći će vrijeme kad ćemo u ženskom rukometu slaviti plasman na veliko natjecanje. Nema više Đurđevca, nema više Splita, nema Virovitice, Osijeka, koji su imali europski značaj. To je problem ne samo našeg saveza nego cijelog društva’‘, rekao je Canjuga i još jednom preuzeo krivnju na sebe.

Htjeli smo mi… Da nismo izgorili prvu utakmicu i da smo dobili Švedsku, možda bi to i bilo. Rekao sam već da apsolutnu krivnju na sebe već preuzimam i zato ću dati ostavku, ali ne prije petka jer ne bi imao tko voditi ekipu. A ostali se moraju također očitovati”.

Nastavio je potom Canjuga o problemima u našem ženskom rukometu.

”Imamo previše starijih i istrošenih igračica i morat ćemo to mijenjati. Mi klasa igračica nemamo. Počele su se udavati i rađati djecu i ne vraćati se. Mladih i kvalitetnih u klasi koje smo imali, trenutno nemamo i nešto ćemo morati mijenjati”, poručio je izbornik.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest