Košarka, doigravanja za Prvaka Hrvatske

Zadrani dvokorakom u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske

Šime Zelić/ PIXSELL

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske, košarkaši Zadra slavili su u gostima kod momčadi Zaboka rezultatom 70-64 te se tako dvokorakom plasirali u polufinale gdje ih očekuje sraz sa Splitom koji će u seriji imati prednost domaćeg terena.

Nervozan početak s obje strane, nišanske sprave nisu bile dobro baždarene tako da su prvi poeni pali nakon gotovo 2 minute igre, i to s linije slobodnih bacanja. Zabio ih je Thompson. Ništa bolje nije bilo do kraja prve četvtine koja je završila rezlutatom 11-15 za goste ali uz obostrano očajan šut iz igre (Zabok 3/14 a Zadar 4/14).

Nakon dvije vezane trice Jordana, Zadar je u 13. minuti poveo s do tad najviših +6, 17-23 ali domaći se nisu predavali pa su se prvo preko Brocića a zatim i Budimira i Levanića vratili u vodstvo 29-28, početkom 17. minute. Poveli su Zabočani nakon trice Levanića i s +4, 33-29 da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 35-32.

Zasluženo su domaćini vodili nakon 20 minuta, bili su bolji u šutu (14/28 - 50 posto za razliku od Zadra 10/31 ili 32 posto) i u skoku (19/16). Levanić Kotni zabio je 9 poena a Brocić i Budimir po 7 za Zabok, dok je beskrvne Zadrane predvodio Jordano s 8 a Junaković je dodao 6.

Budimir je otvorio drugo poluvrijeme košem za +5 domaćih ali Zadrani uzvraćaju serijom 9-0 (4 poena Buljana, trica Cartera i polaganje Junakovića) za 37-41 i Vulić je pozvao svoje na konzultacije. Napokon se stisla zadarska obrana a napad postao malo tečniji te su nakon zakucavanja Cartera Zadrani poveli s +5, a nakon bacanja Junakovića i zakucavanja Marčinkovića i sa +9, 41-50 u 28. minuti. Thompson potom u nepunih 20 sekundi radi 3. i 4. prekršaj pa Zabočani smanjuju nakratko na -5, da bi se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 45-53 za Zadrane.

Zadrani u posljednjih 10 minuta ulaze serijiom 5-0 (Thompson, Junaković) za +13 a uskoro je bilo i +15, 47-62 nakon krasnog alleyoopa Mavre i Jordana. Pobjednik je u tim trenucima bio poznat pa su Zadrani malo popustili papučicu gasa a domaći su to iskoristili pa su preko raspoloženog Ćutuka do kraja smanjili na konačnih 64-70.

Zadar se tako dvokorakom plasirao u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske gdje ih očekuje serija s košarkašima Splita koji će imati prednost domaćeg terena dok je za Zabočane sezona završena.