Košarka, HT Premijer liga

Cedevita junior šokirala Cibonu u Draženovom domu

Luka Stanzl/PIXSELL

U prvoj utakmici 7. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita Junior je kao gost u KC "Dražen Petrović" iznenadila Cibonu svladavši ju sa 83-73 (25-11, 19-15, 21-19, 18-30).

Cedevita Junior sjajno je započela utakmicu i povela sa 17-2, a Cibona gotovo sedam minuta nije uspjela postići koš iz igre. Krajem prvog poluvremena bilo je i velikih 24 razlike za novaka u ligi (44-20), a u trećoj četvrtini sastav kojega vodi Damir Mulaomerović sigurno je držao Cibonu na razmaku od preko 20 razlike. Tek u posljednje dvije minute Cibona je s nekoliko lakih koševa uspjela ublažiti poraz.

Kod pobjednika se istaknuo Emir Šabić sa 21 košem, po 13 su dodali Filip Bundović i Josip Batinić, dok je kod Cibone jedini raspoložen bio kapetan Roko Prkačin sa 15 ubačaja i 16 skokova.

Cedevita Junior ovom je pobjedom zasjela na čelo ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 6-1, Cibona je pala na 5-2.