#nogomet

Hajduk tek nakon preokreta slomio otpor Primorca

Marko Dimić/PIXSELL

Prvi korak i to uspješan napravili su nogometaši Hajduka u Hrvatskom kupu, no utakmica šesnaestine finala nije bila nimalo ugodna za Splićane.

Hajduk je gostovao kod trećeligaša Primorca u Biogradu na Moru gdje je pobijedio 2-1. Domaćin je poveo i to golom Lazarevskog u 12. minuti s bijele točke.

Mnogo se mučio Hajduk u prvom poluvremenu. Prave šanse su bile rijetke, ali su Splićani ipak uspjeli izjednačiti do kraja poluvremena. Lijepo je sve kreirao i okončao Filip Krovinović koji je u 42. minuti zabio za 1-1 te svoj premijerni pogodak za splitski klub.

Pojačani za Livaju, Sahitija i Fossatija Splićani su zaigrali odlučnije i bolje od početka drugog poluvremena. Stvorio je Hajduk dosta prilika, a realizirao je onu u 60. minuti kada je iz blizine poentirao Ljubičić.

Bio je to pogodak vrijedan proboja Hajduka u osminu finala iako su Splićani mogli i uvjerljivije dobiti ovaj dvoboj.