Futsal, Finale Lige prvaka

Lisabonski Sporting u Krešinom domu do drugog naslova pobjednika futsal Lige prvaka

Marko Dimić/PIXSELL

Lisabonski Sporting je pobjednik UEFA-ine Lige prvaka u futsalu, u ponedjeljak je u dvorani Krešimir Ćosić na Višnjiku u finalu sa 4-3 pobijedio Barcelonu nakon velikog preokreta.

Barcelona je u prvom poluvremenu vodila 2-0, povela je već u prvoj minuti susreta, a strijelac je bio Marcenio. Na 2-0 povećava Ximbinha u 17. minuti.

Sporting se vraća u igru u drugom poluvremenu, u 26. minuti mrežu Barcelone je zatresao Zicky, a Erick je četiri minute kasnije izjednačio.  Joao Matos u 30. minuti dovodi Sporting u vodstvo, a šest minuti kasnije Pany Varela povećava na 4-2. Utješni treći gol za Barcelonu zabio je u 37. minuti drugog poluvremena Ferrao.

To je drugi naslov za Sporting, nakon 2019. i četvrto finale u zadnjih pet godina.  Sporting je u polufinalu pobijedio Inter FS sa 5-2. Branitelji naslova Barça su za nastup u finalu eliminirali sa 3-2 Kairat Almaty, a u kolekciji imaju tri naslova.

Barcelona - Sporting   3-4 (Marcênio 1, Ximbinha 17, Ferrao 37/Zicky 26,  Erick 27, João Matos 30, Pany Varela 36)