Loša završnica prvog poluvremena skupo je koštala "Žute"

Split prokockao plus 16 u ABA ligi, Marčinkoviću deset poena i deset skokova

Košarkaši Splita u susretu su 8. kola regionalne ABA lige izgubili kao domaćini od Mornara iz Bara sa 87-95 (35-21, 15-28, 21-30, 16-16).

Splićani su odlično otvorili utakmicu, dominirali u skoku te pogađali sve šutove i nakon prvih 10 minuta imali velikih 35-21. Pet minuta prije odlaska na odmor bilo je 48-32 za Split, no uslijedila je velika serija gostiju od 17-2 kojom je sve dobro što je domaći sastav gradio u 15 minuta anulirano.

Krajem treće četvrtine Mornar je novom serijom od 12-3 preuzeo kontrolu rezultata. Split je uspio košem Lukovića dvije minute prije kraja susreta smanjiti na 85-87, no tada je do izražaja došla veća individualna kvaliteta igrača crnogorskog sastava. Pullen je pogodio dva slobodna bacanja za 85-89, a Whitehead položio za 85-91 na ulasku u posljednju minutu što je bilo neostižno za Split.

Marko Luković ubacio je 21 koš za Split, Ilija Đoković i Blaž Mesiček dodali su po 16, dok je Jacob Pullen sa 27 ubačaja predvodio Mornar.

Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-5, dok je Mornar na 6-1 uz utakmicu manje.