košarka, ht premijer liga

Brala i Worku pobrinuli se za laganu pobjedu Zadra nad Škrljevom

Marko Dimić/PIXSELL

Igrači koji su u sinoćnjem porazu od Krke manje participirali, večeras su iznijeli pobjedu nad Škrljevom. Na krilima Brale, Workua i Palokaja, Zadar je stigao do lagane i uvjerljive pobjede s kojom je u HT Premijer ligi došao na omjer 5-1.

Košarkaši Zadra iskoristili su razliku u kvaliteti protiv Škrljeva te su od prve minute u potpunosti zagospodarili parketom te su u posljednje dvije minute prve četvrtine već dohvatili prednost veću od 20 koševa (33-12). U tim su trenucima najviše 'povukli' Planinić, Worku i Brala koji su dotad kombinirano postigli 25 koševa. Četvrtina je pak završila s 'okruglih' 20 razlike u korist domaćina, 36-16.

U drugoj su četvrtini Zadrani spustili u brzinu niže, no kontrola rezultata nije dolazila u pitanje. Tako je semafor tijekom velikog odmora pokazivao 53-33, a strijelce Zadra predvodio je Worku s 14 koševa, dok se kod Gostiju itekako istaknuo Robertson s 18.

U drugom dijelu utakmice Zadru je ostalo tek dovršiti započeti posao, a to su i uspjeli. Nekoliko lijepih poteza Workua, Brale i Palokaja, bilo je dovoljno za vodstvo 73-48 nakon treće četvrtine. A u posljednjoj dionici opet bez većih uzbuđenja, dok su se za dozu atrakcije pobrinuo se Paponja koji je sjajno predriblao protivnika i potom dodavanjem iza leđa uposlio Palokaja koji je lijepo zakucao.

Na koncu lagana i uvjerljiva pobjeda Zadra s rezultatom 99-68, što je peta njihova pobjeda u 6 odigranih susreta.

Najefikasniji u zadarskim redovima bio je Duje Brala s 22 koša, dok je Worku dodao 20, a Palokaj 16. Sjajan je kod gostiju bio Robertson koji je postigao 25 koševa te je veći dio utakmice bio prava enigma zadarskoj obrani.

KK Zadar – KK Adria Oil Škrljevo 99-68 (36-16, 17-17, 20-15, 26-20)

KK Zadar: Carter, Paponja 1, Palokaj 16, Brala 22, Vuković 5, Bursać 6, Junaković 2, Worku 20, Mavra, Galloway 8 (10 sk), Planinić 11 (7 sk), Gilbert 8

KK Adria Oil Škrljevo: Arslanagić, Bosnakis 2, Jelenković 2, Gunjina 17, Barnjak 7, Robertson 25 (10 sk), Kolić 3, Rajčić, Vrgoč 2, Bjelanović 8, Cvitković 2.