Košarka, NBA

NBA All Star: Zapad nadigrao Istok, Westbrook najbolji igrač

Momčad Zapada pobijedila je momčad Istoka sa 163-158 u nedjeljnoj NBA All-Star utakmici u rasprodanom Madison Square Gardenu u New Yorku, uz 41 poen najboljeg igrača utakmice Russella Westbrooka.

Munjeviti bek Oklahoma City Thundera Russell Westbrook bio je u briljantnom izdanju u noći s nedjelje na ponedjeljak u Madison Square Gardenu i približio se na samo jedan poen od All-Star rekorda Wilta Chamberlaina koji je 1962. postigao 42 koša.

Westbrook je veći dio utakmice proveo u zraku i većinu od 41 poena postigao atraktivnim zakucavanjima. Već u prvom poluvremenu je nagovijestio svoju veliku večer kad je za samo 11 minuta postigao 27 koševa, što je novi All-Star rekord za jedno poluvrijeme.

Osjećam se blagoslovljeno pokraj svih tih velikih igrača. Odmah sam pogodio nekoliko šuteva i ostao agresivan do kraja“, izjavio je nakon svoje sjajne predstave Russell Westbrook koji je utakmicu završio sa šutom 16/28 iz igre, uz pogođenih pet trica te potpuno zasluženo odnio nagradu za najkorisnijeg igrača utakmice.

Već sam početak dvoboja u Madison Square Gardenu ostat će zapisan u povijesti, jer se prvi put dogodilo da se pri podbacivanju lopte za prvi napad na All-Star utakmici bore braća. Naime, za Istok je u početnoj petorci na centarskoj poziciji bio Pau Gasol, a za Zapad je u istoj ulozi bio njegov mlađi brat Marc, obojica španjolski reprezentativci. Stariji brat je odnio pobjedu u podbacivanju, ali se mlađi brat sa svojim suigračima veselio na kraju utakmice.

U atraktivnom nadmetanju, igrači s obje strane sudjelovali su u postavljanju još jednog rekorda, onog po ukupnom broju postignutih koševa. Igrači Zapada i Istoka zajedno su ubacili 321 koš, što je najviše u povijesti All-Star utakmica.

Uz Westbrooka, kod pobjednika je zvijezda Houstona i najbolji strijelac NBA lige James Harden postigao 29 koševa, uz osam skokova i isto toliko asistencija. Pobjednik natjecanja u pogađanju trica, Stephen Curry iz Golden Statea, dvoboj je završio s 15 poena i devet skokova, dok je Chris Paul iz LA Clippersa uz 12 koševa imao i 15 asistencija.

Gubitničku momčad je s 30 koševa predvodio LeBron James. Zvijezdi Clevelanda nedostajala su još samo dva poena da prestigne rekordera Kobeja Bryanta po ukupnom broju postignutih koševa (280) na All-Star utakmicama. Kyle Korver iz Atlante stigao je do 21 poena pogodivši sedam trica, a bek Washingtona John Wall zaustavio se na 19 koševa.

Bila je to treća pobjeda Zapada u posljednja četiri All-Star dvoboja, ali u ukupnom omjeru Istok i dalje vodi s 37-27. Za ovu pobjedu svaki je od igrača pobjedničke momčadi zaradio 50.000 američkih dolara, dvostruko više od poraženih.

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest