jedinstvena kadetska liga

Kadeti KK Zadar i dalje bez poraza a KK Sonik Puntamika bez pobjede

KK Zadar

U 6. kolu Jedinstvene kadetske lige igrači Sonika poraženi su od ekipe Splita rezultatom 106-56.

Bolje su u utakmicu ušli Splićani te su poveli 9-3, dvije minute poslije i s 13-5.

Domaćini su uspjeli poravnati rezultat koji je nakon prve dionice glasio 17-17.

Ostatak utakmice je bio jednosmjerna ulica, gosti su u drugoj četvrtini primili samo 10 poena a zabili 29. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Splita 46-27.

Treća četvrtina se nastavlja u istom ritmu, gosti su zabili 33 poena a domaćini 9. Završni rezultat glasio je 50 razlike za Split, 106-56.

Prvi strijelci Sonika bili su Pavin s 21 te Mrkić sa 17 poena. Iduće kolo kadeti Sonik Puntamike gostuju Cedeviti Junior.

Kadeti Zadra su upisali 6 pobjedu svladavši na gostovanju Vindiju 109-83.

Već se od prve četvrtine moglo pretpostaviti na čiju će stranu otići pobjeda.

Ekipa Vindije je svedena na svega 9 poena u prvih 10 minuta, rezultat je glasio 21-9.

U drugoj dionici su igrači Zadra postigli 37 poena i na odmor otišli vodstvom od 58-36.

Drugo poluvrijeme domaćini nisu uspjeli smanjiti zaostatak te su dva boda otišla put Zadra.

Najbolji pojedinci su bili Klarica i Brala s 25 poena.

Iduće kolo kadeti Zadra dočekuju Cibonu u derbiju dviju ekipa bez poraza.