tenis

ATP New York: Kraj za Karlovića

AP Images

Hrvatski teniski veteran Ivo Karlović nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u New Yorku, bolji od njega je u susretu 1. kola bio Australac Jordan Thompson sa 6-3, 7-6 (2) nakon sat i 25 minuta igre.

Bio je ovo treći međusobni susret Karlovića i Thompsona, a prvi kojega nisu igrali u Roland Garrosu. Omjer pobjeda je sada 2-1 u korist Australca.

Karlović je u dvoboju protiv Thompsona imao samo jednu "break-loptu" i to u petoj igri prvog seta koju nije iskoristio. Kod rezultata 4-3 za Australca Thompson je ostvario jedini "break" koji mu je bio dovoljan za osvajanje prvog seta.

U drugom setu niti jedan igrač nije uspio oduzeti servis suparniku, Thompson je kod rezultata 5-5 imao dvije vezane "break-lopte" koje nije iskoristio, ali to je nadoknadio u "tie-breaku" u kojemu je osvojio šest poena zaredom i tako osigurao pet meč-lopti. Iskoristio je drugu.