Nogomet

Subašić na klupi u gostujućem porazu Monaca

Bernd Thissen/DPA/PIXSELL

U posljednjem susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva St Etienne je pobijedio Monaco sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Dennis Bouanga u 59. minuti. Gosti su od 90. minute igrali bez isključenog Rubena Aguilara, a Danijel Subašić je utakmicu pratio s klupe za pričuve momčadi iz Kneževine.

U nedjelju su pobjede ostvarili i Bordeaux, te Nica. Bordeaux je pobijedio Nantes sa 2-0, a identičnim rezultatom Nica je bila bolja od Reimsa.

Golove za Bordeaux zabili su Francois Kamano (37) i Hwang Ui-jo (57). Hrvatski nogometaš Tom Bašić za Bordeaux je igrao od 74. minute.

Sve najvažnije na utakmici između Nice i Reimsa dogodilo se u prvih 45 minuta.

Možda i ključni trenutak bilo je isključenje Senegalca Mousse Doumbije koji je u 26. minuti dobio žuti karton zbog prekršaja, a zatim još jedan zbog prigovora. Domaćin je iskoristio igrača više i do kraja prvog dijela zabio oba gola, a strijelci su bili  Wylan Cyprien (32) i Christophe Herelle (41).

Na ljestvici vodi PSG sa 27 bodova, Angers ima 20, a Nantes i Marseille po 19 bodova.