nogomet, prva hnl

Osijek nakon velikog preokreta do pobijede nad Rijekom

Davor Javorovic/PIXSELL

U debiju 14. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka slavili velikim preokretom protiv Rijeke s 3-2 (0-2).

U vrlo zanimljivom derbiju na Gradskom vrtu Osječani su preokrenuli vodstvo Rijeke od 2-0 iz prvog poluvremena i stigli do pobjede vrijednog trećeg mjesta.

Rijeka je dominirala u prvom dijelu, a nakon brojnih propuštenih prilika u 37. minuti je mrežu Osječana "načeo" Mirko Antonio Čolak na dodavanje Lončara. U zadnjim trenucima prvoga dijela nakon kornera Halilovića je branič Rijeke Dario Župarić glavom pogodio za 2-0.

Osijek je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme i u 65. minuti je smanjio pogotkom Mirka Marića, koji je mrežu sproveo dodavanja Mbakogua. Trud domaćina isplatio se u 78. minuti kada je Ukrajinac Dmitro Lopa nakon ubačaja Talysa s lijeve strane glavom zakucao loptu pod gredu za izjednačenje - 2-2. Tri minute prije kraja Osječani dolaze do potpunog preokreta kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke lopta došla do Mihaela Žapera koji pogađa za pobjedu Osječana.

Osijek je pobjedom skočio s petog na treće mjesto s 23 boda, a Rijeka je četvrta s 22 boda.

Dvoboj se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Čolak (37), 0-2 Župarić (45+1), 1-2 Marić (65), 2-2 Lopa (78), 3-2 Žaper (87)