rezultatski najveći poraz sezone

Bez ideje i energije: Blijedi Zadar potopljen u Železniku

FMP/ Nikola Cimburović

Zadar je u utakmici 4. kola Play-outa ABA lige u gostima kod FMP-a poražen s rezultatom 85:55

Ovim rezultatski najvećim porazom u sezoni Zadar je ugrozio svoje izglede za plasman u Play-in, dok mu je za osiguranje ostanka u ligi potrebna još jedna pobjeda.

Trener gostujućih Danijel Jusup i dalje je bez Borne Kapuste, dok u igru nije ulazio ni Adem Mekić što može upućivati na ozljedu. Kod domaće postave nije bolo ponajboljeg igrača FMP-a Filipa Barne.

Momčad FMP-a tijekom cijelog susreta bila je bolji natjecatelj dok su Zadrani odigrali možda i najlošiju utakmicu sezone. Ideje i organizacije u napadu gostujućih praktički nije bilo, uglavnom se sve svodilo na individualne napore Mihailovića i Mazalina. Posebno poražavajuć podatak je totalna dominacija FMP-a u skoku: 46-30 u korist domaćih.

U idućem kolu, već u petak, Zadar će biti gost Borcu iz Čačka.

Razlika brzo došla do izražaja

Ednan Turalić/ Bosna BH Telecom

Nakon rane šuterske razmjene Zadrani su ipak izvukli deblji kraj (17:9). Problem u kreaciji napada kojeg Zadar vuče od ozljede Kapuste, i ovdje je bio prisutan, pa su tako Mihailović i Mazalin morali “na silu” do poena (19:15).

Već u drugoj četvrtini vidjelo se kako Zadrani “jedan korak” zaostaju za Beograđanima. Visoki presing na Mihailoviću u potpunosti zaustavljaju napade Plavo-bilih, a FMP preko atraktivnih “pirueta” Scotta podsjeća na Zadrovu slabost u branjenju agilnih igrača i dolazi na velikih +14 (31:17).

Možda i najveći “minus” gostiju bila je igra uskoku. Inače prepoznatljiv trend Zadra u prvom poluvremenu nigdje na vidiku, golemi FMP-ov Gašić bio je nepobjediv u zraku, a još kad se dodaju promašeni ziceri Jusupovih učenika… Samo solo akcije Tišme i Mihailovića održavaju Zadrane na životu uoči drugog dijela (38:28).

Raspad sistema

A.Pichler

Ni u nastavku nije bilo većih promjena. Početkom treće četvrtine Zadar dolazi do -7, ali odgovor FMP-a brzo stiže preko Radosavljevića (46:31).

Svaki šut Zadrana bio je “forsiran”, svaka ničija lopta pripala je Beograđanima. Tek Mazalinova “nabijačina” u reketu održala je rezultat na “samo” -13 (56:44).

Zadnja četvrtina donijela je potpuni raspad sistema. Zadar je samo gubio lopte i promašivao, a FMP lako otišao na +30 razlike i riješio pitanje pobjednika (73:43). Do kraja su gosti uspjeli tek prebaciti brojku od 50 postignutih koševa.

Prvi strijelac i jedini dvocifreni igrač Zadra bio je Lovro Mazalin sa 16 poena i 6 skokova.

Standings provided by Sofascore
Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail desk.ezadar@gmail.com ili putem forme Pošalji vijest