
Zadar u 26. kolu Premijer lige u Jazinama dočekuje Dinamo Zagreb
Nakon poraza u posljednjem kolu kod Dubrave, prednost pred Splitom smanjena je na tri pobjede, što znači da se momčad ne može opustiti uoči nedjeljne utakmice protiv Dinama-Zagreb i uz stav „lako ćemo“ doći do ostvarenog cilja.
Nakon dobre predstave u Splitu važan element zasigurno će biti svježina pojedinih igrača, pogotovo onih iz drugog plana koji bi trebali dati ruku nositeljima igre.
Hunt i “novi frajer”

Protivnik nije lagan. Zadranima je dobro poznat DeLonnie Hunt, ponajbolji igrač Dinama koji je u četvrtfinalu Kupa Zadru ubacio više od 30 poena. Kada ovaj kompaktni Amerikanac uhvati ritam teško tko ga može zaustaviti.
Osim Hunta zagrebački klub nedavno je doveo i novo pojačanje na poziciji razigravača Roka Rogića. Iskusni hrvatski košarkaš ubrzo se predstavio publici i pokazao što mogu očekivati od njega. Rogić je u tijesnom porazu Dinama od Manchestera (ENBL liga) postigao 20 koševa, 6 skokova i 7 asistova.

– Dinamo je momčad koja je napravila dobar rezultat u Engleskoj, u Manchesteru, momčad koja naročito nakon dolaska Rogića ima prodornost, izuzetno kvalitetnu kontrolu lopte i dobre šutere. Morat ćemo biti na nivou ako mislimo napraviti dobar rezultat, kaže trener Zadra Danijel Jusup.
Zadar je ove sezone slavio u sve tri odigrane utakmice, u prvenstvu dosta uvjerljivo, a u Kupu Krešimira Ćosića s dosta poteškoća. Na toj utakmici ozlijedio se Mazalin, što je dobrim dijelom utjecalo na poraz u finalu protiv Splita.
Dinamo je pritom, baš kao i Dubrava, u skupini momčadi koji s bore za posljednje mjesto koje vodi u doigravanje i ne bi bilo čudo da se opet u četvrtfinalu nađe s istim protivnikom.

– Dinamo je nezgodna momčad za svakog protivnika. Igramo doma i moramo ući maksimalno angažirano i pokazati želju za pobjedom od prve minute i nadamo se novoj prvenstvenoj pobjedi u Jazinama, kaže Toni Torbarina.
Odmah nakon utakmice s Dinamom Zadru slijede abaligaška gostovanja u Beogradu (FMP) i Čačku (Borac), a već u subotu na rasporedu je gostujuća utakmica kod Alkara.
Utakmica se igra u Jazinama od 17 sati, uz prijenos na HKS televiziji.
