jedini preostali hrvatski predstavnici

Dodig i Ajduković u četvrtfinalu Zadar Opena, čeka ih međusobni dvoboj za polufinale

Frane Hrabrov

Matej Dodig ponovno je nadoknadio set zaostatka i plasirao se u četvrtfinale Zadar Opena, a ubrzo mu se pridružio Duje Ajduković

Nakon što je u prvom kolu meč otvorio gubitkom seta jednak scenarij bio je i u srijedu, a na kraju je ipak slavio 3:6, 6:4, 7:6 (4) protiv Čeha Martina Krumicha, 335. na pojedinačnoj ATP listi.

U prvom setu Matej je dva puta gubio servis, no u nastavku je bio mnogo opasniji. Odlučujući break za osvajanje druge dionice napravio je kod 5:4, onda krenuo i breakom u uvodnom gemu trećeg seta. Čeh je odmah uzvratio, a potom su obojica držali servis.

U tie breaku Matej se odmah odvojio i stigao do nove pobjede. Ovo mu je drugi ulazak u četvrtfinale na ATP Challengerima u 2026., Duje Ajduković.

Dodig je turnir započeo kao 214. igrač svijeta. To mu je i najbolji plasman, ostvaren upravo ovog tjedna, ali je već sad jasno da će ga idućeg tjedna dodatno popraviti.

Protiv Ajdukovića za polufinale

Malo potom Dodigu u trećem kolu pridružio se Duje Ajduković svladavši sa 6:4, 7:5 Talijana Enricea Dalla Vallea, što znači da će u petak Dodig i Ajduković u međusobnom okršaju odlučiti tko će u polufinale.

Ni Ajduković nije krenuo najbolje u meč, no brzo je nadoknadio početnih 0:2, zaključivši set breakom kod 5:4. U drugoj dionici bio je u još izazovnijoj situaciji, jer je Talijan (475. na ATP listi) servirao za set kod 5:4.

Ipak, naš tenisač se vratio u igru i s tri uzastopna gema prošao u drugi četvrtfinale na ATP Challengerima ove sezone. Ujedno je izjednačio svoj najbolji rezultat na Zadar Openu, jer je četvrtfinalist u Petrčanima bio i 2022.

Cup tree provided by Sofascore
Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail desk.ezadar@gmail.com ili putem forme Pošalji vijest