Mali nogomet

Pakoštanci osvojili malonogometni turnir "Biograd 2019"

Pakoštanci osvojili malonogometni turnir
Marko Ledenko Mane

U nedjelju pred punim tribinama završen je malonogometni turnir “Biograd 2019“ , kojeg je po prvi put odlično organizirao MNK Torovi.

Finalnu večer u revijalnim utakmicama  otvorili su tići Primorca i Nove Zore, te veterani Torova i Pakoštana. U utakmici za treće mjesto snage su odmjerili stari rivali Fortuna Drage i Torovi. Torovi su brzo u početku utakmice preko Petrovića poveli 1:0, ali rasni strijelac Šimun Popov brzo poravnava rezultat.

Pakoštanci osvojili malonogometni turnir "Biograd 2019" Pakoštane osvojilo malonogometni turnir "Biograd 2019"

Fortuna u nastavku utakamice preuzima inicijativu, stvara nekoliko prilika, te su preokrenuli rezultat na 3:1, s kojim se otišlo na odmor. Početkom drugog  poluvremena  Torovi kreću žestoko i  Borna Knez pogađa za 3:2. Fortuna je do kraja utakmice ubacila u petu brzinu, potopila Torove visokim rezultatom 5:2 i osvojila treće mjesto.

Pakoštane i Croatia Osiguranje  u velikom finalu, pred punim tribinama odigrali su do zadnje minute odličnu  i neizvjesnu utakmicu. Croatia Osiguranje  prva je došla u vodstvo , kada je jednu dugu loptu vrsni strijelac Bepo Pelicarić glavom  pospremio u mrežu Šarina.  Pakoštane uzvraćaju žestoko i nastao je  pravi malonogometni rat za svaku loptu s mnogo  obostranih žestokih duela i izglednih prilika.

Udarni tandem Pakoštana Roko Stojanov – Martin Bačkov, sjajnom kombinacijom izigrali su protivničku obranu , te Martin Bačkov  pogađa za 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, jer su vratari bili na visini zadatka i pristupilo se izvođenju penala.

Pakoštanci su u ruletu penala bili uspješniji  i konačnim  rezultatom 4:3 ponosno su podignuli pobjednički pehar.  Na turniru su sudjelovale 24 ekipe.

Školsko igralište.  Gledatelja : 800.  Suci : Stipe Vujević  i Aleksandar Đuranić

Revijalna utakmica tića: PRIMORAC-NOVA ZORA 2:1

PRIMORAC : Gulam 1, Kapetanović, Mustapić, Uskok  1,  Colić,  Dučkić,  Jeličić, Birkić,  Zelić,  Šimović,  Buča.  Voditelj ekipe : Kristijan Colić

NOVA ZORA : F. Brzić, Tersola,  Prtenjača  1,  Birkić, Mikas,  Shok,  Brkić,  Zorica, Batur,  L.Brzić.  Voditelj ekipe : Krešo Mikas

Revijalna utakmica veterana : PAKOŠTANE –TOROVI 4:2

PAKOŠTANE : Čudina,  Vukoja, Vulin  1, Lacman 1, Vranić, Batur, Čubrić  1, Vunić, Peričić  1.  Voditelj ekipe : Tino Juričin

TOROVI : Pešić, Urem, Šestan  1, Filipović, Čulina, Knez, Birkić, Lukić  1.   Voditelj ekipe : Domagoj Birkić

Utakmica za 3. mjesto: FORTUNA DRAGE- TOROVI  5:2

FORTUNA DRAGE : Stojanov,  Zrilić-Stampi,  Junaković,  Jovančević,  Čačić, Troskot, Bašić-Ćipin,  Šare  1,  Popov  2,  Abramović  1,  Šušak  1.   Voditelj ekipe : Joško Stojanov –Švabo

TOROVI : Mikulić,  Katuša,  Budanović,  Knez  1,  Prtenjača,  Čirjak,  Jurjević,  Buljat, Kalac,  Vidaković,  Petrović  1,  Kulaš .  Voditelj ekipe : Marko Mrkić

Finale : PAKOŠTANE- CROATIA OSIGURANJE       (1: 1) 4:3

PAKOŠTANE : Maksan,  Šarin,   Barešić-Bićo ,  Vučkov,  M. Bačkov  1,  Lokin, Stojanov,  F. Bačkov ,  Rosan.   Voditelj ekipe : Ante Lacman

CROATIA OSIGURANJE : Batur,  Baričić,  Colić-Škuca,  Jačan,  Katuša,  Pelicarić  1, Mikulić,  Vodopija,  Batur,  Santini,  Erlić,  Novković,  Milat.   Voditelj ekipe : Tomislav Stojanov