drama s nesretnim završetkom

Zadar bio na pragu senzacije pa posustao na samom kraju

HKS

Zadar je u 13. kolu Premijer ženske lige poražen na Višnjiku. Gostujuća Plamen Požega je slavila s rezultatom 74:79

Zadar je tako upisao drugi uzastopni poraz u drugom dijelu sezone te se sada nalazi na omjeru pobjeda i poraza 4-8.

Iako su košarkašice iz Požege u susret ušle kao velike favoritkinje, Zadranke su pokazale borbeni karakteri i povele s +5 (12:7).

“Plamene” su do sredine druge četvrtine uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist (22:26), ali sjajan šuterski učinak Kuzmanović i Kujundžić, kao i unutarnja igra Deem donose Zadru prednost na poluvremenu (45:41).

Zadranke šokirale gostujuće pa ostale “bez goriva”

Treća dionica ispostavila se kobnom za domaću postavu. Požežanke rade seriju 0:11 čime poništavaju nalet Zadra i dolaze do +7 (55:62).

Ipak su se gostujuće opustile, a domaće dale zadnji atom snage pa su zahvaljujući Kuzmanović i Deem tri minute do kraja uspjele šokirati protivnice i doći do +4 (74:70). Nažalost po učenice trenera Bujasa, bili su to ujedno i zadnji koševi Zadra dok je s druge strane Požega sa serijom 0:9 zaključila susret s konačnih 74:79.

Najbolja igračica susreta bila je Zadrova Samantha Deem koja je upisala double-double: 28 koševa i 14 skokova. Dvocifrene su također bile Ksenija Kuzmanović s 15 poena i Martina Kujundžić s 13 koševa.

Najbolja kod Plamen Požege bila je Ivana Mamić s 19 poena, dok je Jelena Brkičić ubacila 18 koševa.

U idućem kolu Zadru slijedi gradski derbi protiv košarkašica Zadar Plusa.

Standings provided by Sofascore
Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail desk.ezadar@gmail.com ili putem forme Pošalji vijest