prvenstvo hrvatske

Vaterpolisti Zadra poraženi kod Medveščaka, presudio loš ulazak u utakmicu

Niko Aras/ VK Zadar 1952

Zadar 1952 poražen je u 3. kolu Prvenstva Hrvatske. Domaći Medveščak u svom bazenu Svetice bio je bolji s rezultatom 17:14

MEDVEŠČAK – ZADAR 1952 17:14 (7:2, 6:4, 2:4, 2:4)

Zadar tako još uvijek čeka na svoju prvu pobjedu u novoj sezoni, upisao je tri poraza u isto toliko odigranih utakmica.

Zadarski vaterpolisti u prva dva kola igrali su protiv nadmoćnih Mladosti i Juga, pa su svoje prve bodove očekivali u srazu s ipak skromnijim Medveščakom.

Međutim, loše su otvorili susret što je domaćini omogućilo da stvore veliku razliku na poluvremenu. Zadar je znatno podigao kvalitetu svoje igre u drugom dijelu susretu, no ipak nije uspio preokrenuti rezultat.

Zadar je u idućem kolu slobodan, tako da će svoju prvu pobjedu potražiti u 5. kolu gdje kada na Višnjik dolazi korčulanski KPK.

Loše prvo poluvrijeme presudilo Zadranima

Nenad Opačić/ ŠRC Višnjik

Zagrebački vaterpolisti puno bolje su otvorili susret u odnosu na Zadrane, uz tri gola Miloša odmah su poveli s 4:0.

Zadar je početkom druge četvrtine s dva pogotka Babića nagovijestio povratak (7:4), ali Medveščak uzvraća sa serijom 5:0 i odlazi na velikih +8 golova prednosti (12:4). Gostujući su uz dobre šuterske učinke Babića i Butića pred kraj poluvremena uspjeli tek malo oslabiti vodstvo domaćina (13:6).

Ništa od čudesnog preokreta

Zadarski vaterpolisti podigli su kvalitetu svoje igre u drugom dijelu susreta, Jovančević i Butić pronašli su vanjski šut kojim svoju momčad dovode na -5 pogodaka zaostatka (15:10).

Zadnjih 10 minuta bio ujedno i najuzbudljiviji period utakmice. Zadrani su uspjeli povezati nekoliko dobrih napadačkih kombinacija i prisiliti protivnike na prekršaj. Šime Žilić iskoristio je situaciju s igračem više te je Zadar s njegova dva gola došao na samo -2 dvije minute prije kraja (16:14).

Najbolji strijelac Zadra bio je David Babić koji je postigao polovicu pogodaka svoje momčadi, odnosno njih 7. Slijedio ga je Šime Žilić s 3 gola, dok su kapetan Marin Jovančević i Domagoj Butić upisali 2 pogotka oba.

Najbolji kod domaćina bio je Luka Miloš koji je zabio 6 golova.

Standings provided by Sofascore
Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest