Nogomet, Serie A

Arrigo Sacchi: Nisam rasist, ali…

Bivši talijanski izbornik i trener Milana Arrigo Sacchi za Gazzetta.tv ponovio je svoju tezu o strancima u talijanskom nogometu.

Talijanski klub u finalu Lige prvaka, ali prepun stranaca, sramota je za naš nogomet. Najveće momčadi, poput mog Milana, uvijek su imali temelj u domaćim, talijanskim igračima”, bio je jasan Sacchi.

Nedavno je zbog broja stranaca prozvao i Inter.

Nisam rasist, ali većina talijanskih klubova oslanja se na strance, što u konačnici nije dobro za naš nogomet. U Španjolskoj i Francuskoj, smanjili su broj stranih igrača, a mi smo jedini koji su taj broj još povećali. Na posljednja dva svjetska prvenstva vidjele su se posljedice takve odluke, štetnih za Italiju. Govorim ovo zato jer želim dobro talijanskom nogometu“, objasnio je Sacchi.

Više na Goal.com/hr

Iz naše mreže
Povezano
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail redakcija@ezadar.hr ili putem forme Pošalji vijest