Premiership 17/18

Rapsodija Arsenala protiv Evertona: Hat-trick Ramseya, zabio i "Auba"

Rapsodija Arsenala protiv Evertona: Hat-trick Ramseya, zabio i
premierleague

Posebno se istaknuo i Mhitarjan koji je tri puta asistirao, Lacazette proveo utakmicu na klupi, a Vlašić nije bio pozvan za utakmicu

Arsenal je krenuo uraganski u utakmicu, a nagrada je stigla u šestoj minuti. Mhitarjan je s lijeve strane poslao lijepu povratnu loptu na koju je naletio Ramsey i doveo topnike u vodstvo. Pogodak za 2:0 stigao je u 14. minuti nakon kornera, a najspretniji je bio Koscielny.

Pitanje pobjednika je riješeno već u 19. minuti kada Ramsey puca s dvadesetak metara, a lopta pogađa Mangalu i vara vratara Pickforda. Na 4:0 povisio je Aubameyang svojim prvijencem za Arsenal, asistirao mu je Mhitarjan iako se činilo da je Gabonac bio u zaleđu.

Peti gol topnika djelo je ponovno Ramseya, kojem je to bio prvi hat-trick u karijeri. Asistent mu je bio Mhitarjan.

Utjehu gostima donio je Calvert-Lewin u 64. minuti - samo tri minute nakon što je zamijenio bivšeg topnika Thea Walcotta.

Nikola Vlašić nije bio pozvan za utakmicu, a donedavno najskuplje pojačanje Arsenala Alexandre Lacazette nije odigrao niti minute.