Premiership 17/18

Manchester City nastavio seriju pobjeda, na Etihadu srušen Arsenal

premierleague

Nogometaši Manchester Cityja na svom su stadionu svladali Arsenal sa 3-1 (1-0) i zadržali uvjerljivu prednost na vrhu ljestvice engleskog prvenstva

Momčad Pepa Guardiole do vodstva je stigla u 19. minuti pogotkom Kevina de Bruynea. U 50. minuti prednost Cityja udvostručio je Sergio Aguero realiziravši kazneni udarac. Nadu gostima u preokret vratio je Lacazette pogotkom u 65. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika razriješio je Gabriel Jesus u 74. minuti, iako je dojam da su i strijelac i asistent David Silva bili u zaleđu.

Ovom pobjedom Manchester City je došao 31 boda, odnosno osam bodova prednosti pred Manchester Unitedom, koji ima utakmicu manje, i Tottenhamom koji je u prvom nedjeljnom dvoboju kao domaćin svladao Crystal Palace sa 1-0 pogotkom Korejca Sona.

U nedjelju će od 17.30 sati na Stamford Bridgeu igrati Chelsea i Manchester United, a Everton na Goodison Parku dočekuje Watford.