Premiership 2016/17

Sjajan derbi Arsenala i Manchester Cityja završio bez pobjednika

premierleague.com

U derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Manchester City su odigrali 2-2 što najviše odgovara njihovim konkurentima u borbi za vrh ljestvice.

City je vodio 1-0 i 2-1, gosti su pogodili i dvije vratnice, ali su 'topnici' ipak izboriti remi.

Gosti su poveli u 5. minuti golom Leroya Sanea, a u 40. minuti je izjednačio Theo Walcott. City je do novog vodstva stigao samo dvije minute kasnije, a pogodak je zabio Sergio Aguero. Do novog izjednačenja došlo je u 53. minuti kada je Skhodran Mustafi zabio glavom za 2-2.

Do kraja susreta oba sastava su lovila pobjedu, međutim rezultat se nije promijenio.

U drugom nedjeljnom susretu Swansea City i Middlesbrough su odigrali bez golova čime se Middlesbrough još više približio drugoj ligi.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 69 bodova, Tottenham na drugom mjestu ima 62 boda, a treći je Liverpool sa 59 bodova. City je ostao četvrti sa 58 bodova, Manchester United na petom mjestu ima 53 boda, a Arsenal je šesti sa 51 bodom.

Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Hull City (27), Middlesbrough (24) i Sunderland (20).

Iduće kolo je već sredinom tjedna, a derbi se igra na Stamford Bridgeu gdje će Chelsea ugostiti Manchester City