Košarka, NLB liga

Partizan slomio Zvezdu i ostavio Zadru još tračak nade

U posljednjoj utakmici 21. kola NLB lige Partizan kao gost pobijedio Crvenu zvezdu 76-68 i zadržao prvo mjesto u NLB ligi, a Zadru produžio nadu u ostanak

Dvoboj velikih beogradskih rivala nije ličio na prvi dvoboj koji su Crno-bijeli dobili s 31 razlike. Ovaj put se Zvezda držala u priključku tri četvrtine, u nekoliko navrata imala i minimalnu prednost, ali jedna serija Partizana prelomila je susret.

Kreirali su je Vladimir Lučić i Curtis Jerrells, koji su zabili sve koševe u posljednje četiri minute treće četvrtine kad je Partizan obranom napravio parcijalnih 9-2 i došao do velikih 57-46 na ulasku u četvrtu četvrtinu.

U posljednjih 10 minuta, Kecman i Rašić su povisili na +14, a prednost su tricama održali Božić i Vesely.

Češki reprezentativac je s 15 koševa bio prvo ime Partizana koji je nadskakao Zvezdu 38-27. Dvoznamenkast je bio i Dragan Milosavljević s 11 koševa. Bivši igrač Cedevite Ricardo Marsh opet je bio najbolji igrač Zvezde sa 27 koševa i 9 skokova, a Nemanja Nedović ubacio 19 ali uz tricu 0/5.