Košarka, ABA liga

ABA liga: Cibona pala u završnici beogradskog kaosa

Košarkaši Cibone izgubili su od Partizana (74-68) u 16. kolu regionalne ABA lige. U dvoboju koji je bio prekinut zbog navijačkih nereda Zagrepčani su se dobro držali do pred sam kraj, ali završnica je ipak pripala domaćima.

Podsjetimo, na početku druge četvrtine, pri vodstvu Beograđana 19-16, domaći su huligani zapalili baklje i zasuli parket petardama i drugim predmetima. Obje su momčadi otišle u svlačionicu, a nakon što je dio tribine ispražnjen, utakmica je nastavljena.

Partizan je otišao na poluvrijeme s vodstvom 40-36, ali je Cibona u nastavak krenula serijom 12-2 za prednost 48-42. Momčadi su se nakon toga izmjenjivale u vodstvu praktički do kraja, a Zagrepčani su zadnji put bili u plusu u 38. minuti nakon trice Darija Šarića (64-63). Partizan je bolje odigrao završne sekunde i došao do 11. pobjede ove sezone. Hrvatski prvak je, pak, s omjerom 6-10 pao na deseto mjesto iza Splita.

Dragan Milosavljević je s 15 poena bio najefikasniji u srpskom sastavu, dok je D. J. Strawberry predvodio Cibonu s 19 koševa i sedam skokova. Tomislav Zubčić je dodao 14, Andrije Žižić 13, a Šarić 12 koševa.