
Završilo je boksačko prvenstvo za mlađe kategorije koje se održavalo proteklog vikenda u Zadru. Zadarski BK Diabolik na turniru je zastupalo šest mladih nada koji su osvojili 4 medalje, 2 zlatne i 2 srebrne te naslov najboljeg mlađeg kadeta na turniru.
Evo osvrta na događanja proteklog vikenda iz kuta trenera BK Diabolik, Nikole Marketina.
Svaki boksački trener je zadovoljan i jednom medaljom za svoj klub, jer budimo realni, svaki nastup na ovakvom prvenstvu je uspjeh za klub, medalja je jako veliki uspjeh, ali kad tvoj klub osvoji 4 medalje, a od toga dvije zlatnog sjaja i pehar za najboljeg boksača turnira, sve se čini kao san, ali to nije san već stvarnost za naš klub.
Mjeseci napornog i kontinuiranog rada u boksačkom klubu “Diabolik” dali su ploda i pokazali rezultate. Diabolik je na ovom turniru imao šest svojih boksača, a osvojio je čak četiri medalje i pehar za najboljeg boksača što dovoljno govori.
No, krenimo redom. Prvog dana turnira, naše boksače je ždrijeb spojio već u četvrtfinalu, stoga, već prvog dana smo nažalost ostali bez jednog boksača koji je ispao iz natjecanja u prvoj fazi. U izjednačenom meču između naših boksača Luke Matijevića i Luke Bukvića, pobjedu je odnio Matijević te se plasirao u polufinale.
U polufinalu je dominacijom tijekom cijelog meča pobjedio Matu Anušića u kategoriji do 38,5 kilograma (mlađi kadeti) te se tako plasirao u finale. Maestralnom predstavom u finalu, sucima Luka nije ostavio težak posao. Bila je to uvjerljiva pobjeda protiv također mladog boksača Gabrijela Odobašića, te je tom pobjedom Luka osvojio zlatnu medalju, ali i pehar za najboljeg boksača turnira. Luka je odradio čak tri meča i odnio tri velike pobjede.
Bravo za našeg Luku, koji trenira boks tek nekoliko mjeseci, a ovo su prvi njegovi koraci u ringu na boksačkom turniru. Ne sumnjamo da će nam Luka i u budućnosti donositi pobjede i medalje.
Tino Stipanov je u finalnoj borbi tijesno izgubio od Mumleka iz BK Pula, međutim valja napomenuti kako je Mumlek ipak nešto iskusniji, za razliku od našeg Tina kojemu je ovo prvi turnir. Naš Vice Radonić je također osvojio zlatnu medalju koju je zaslužio uvjerljivom pobjedom u finalnom meču protiv Roka Tomića ( kategorija do 50 kg, mlađi kadeti ).

U kategoriji juniora do 60 kilograma, naš predstavnik Roko Bukvić u polufinalnom meču je uvjerljivo svladao Karla Validzića iz boksačkog kluba Omega iz Zagreba, a u finalnom meču je izgubio od Petra Pavčeca prošlogodišnjeg državnog prvaka iz zagrebačkog boksačkog kluba “Nokaut”. Valja napomenuti kako je našem Roku jako malo falilo za pobjedu, odradio je sve tri rude besprijekorno i na kraju rezultatom 2:1 ipak izgubio. Slobodno možemo reći da je naš Roko osvojio srebro zlatnog sjaja.
Ovim putem BK “Diabolik” upućuje čestitku svim klubovima koji su sudjelovali na turniru, njihovim trenerima i mladim boksačima. Posebno želimo istaknuti kako su naši boksači svoje medalje posvetili našem treneru Damiru Zriliću koji je nažalost zbog bolesti spriječen održavati treninge i pripremati boksače. Međutim, svaka Damirova riječ i potpora koju bezgranično imaju njima jako puno znači i njihova je vodilja i motiv kroz svaki meč u kojem su se našli.
Ovo je timski uspjeh svih boksača Diabolika i njihovih trenera. Zaista imamo biti na što ponosni. Ponosni smo što smo osvajači najviše medalja u našoj županiji, a svi naši boksači treniraju boks po tek nekoliko mjeseci i ovo su im prvi koraci u boksačkom ringu. Nadamo se da će budućnost donijeti još puno uspjeha.
Hvala svima koji nas prate i podržavaju, hvala svima koji su dali svoj doprinos da ova sportska manifestacija prođe u najboljem redu, upravo to ovaj sport zaslužuje. Hvala roditeljima i građanima našeg Zadra što su svojim prisustvom uveličali ovu priredbu i pridonijeli dodatnoj popularizaciji boksa u našem gradu. Također, hvala i svim novinarima i internetskim portalima koji su popratili ovaj turnir i svakodnevno izvještavali sa njega.



