
Ivan Rakitić imao je izvrsni debi u Bundesligi postigavši sjajan pogodak
Na otvaranju novoga njemačkog prvenstva, odnosno Bundeslige, branitelj naslova prvaka Stuttgart i doprvak Schalke 04 odigrali su u Stuttgartu 2:2 (0:1).
Novi hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić imao je izvrsni debi u Bundesligi postigavši sjajan pogodak, kojim je donio bod momčadi iz Gelsenkirchena.
Schalke 04 izvrsno je otvorio susret te poveo u 25. minuti golom Levana Kobiashvilija, a zatim slijedi preokret Stuttgarta, koji je pogocima Samija Khedire u 63. minuti i Pavela Parda iz jedanaesterca četiri minute poslije došao u vodstvo od 2:1.
Rakitić je u igru ušao u 70. minuti zamijenivši Kobiashvilija i nakon samo šest minuta provedenih u igri postigao svoj prvi pogodak u Bundesligi. Novopečeni hrvatski reprezentativac oslobodio se domaćeg kapetana Fernanda Meire te potom udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio donji desni kut Stuttgartova vratara za konačnih 2:2.
Ostali susreti prvoga kola Bundeslige igraju se sutra i prekosutra.



