Premiership 2016/17

Manchester City preokretom u drugom poluvremenu svladao Arsenal

City je do pobjede došao preokretom u drugom dijelu nakon što je Theo Wallcot već u 5. minuti doveo Arsenal u vodstvo

U velikom derbiju 17. kola Engleske lige Manchester City je slavio na svom stadionu protiv Arsenala s 2-1 i probio se na drugo mjesto.

City je do pobjede došao preokretom u drugom dijelu nakon što je Theo Wallcot već u 5. minuti doveo Arsenal u vodstvo. No, "topnici" su nakon postignutoga gola potpuno stali, pa su domaćini došli do pobjede u nastavku golovima Leroya Sanea (47) i Raheema Sterlinga (71).

Trener Citya Pep Guardiola je u početnu postavu stavio čak sedam veznih igrača, a nijednog napadača, ali je i takav City bio prejak za Arsenal. City ima sedam bodova manje od lidera Chelsea, a dva više od Liverpoola koji u ponedjeljak igra gradski derbi s Evertonom.

Arsenal je pao na četvrto mjesto.

U ostalim utakmicama Tottenham je jedva kod kuće slavio protiv Burnleya s 2-1, dok je u derbiju južne Engleske Southampton slavio kod Bournemoutha s 3-1.

Na ljestvici vodi Chelsea s 43 boda, City je drugi s 36, Liverpool i Arsenal imaju po 34 boda, a Tottenham 33.