
Košarkaški boom u Poličniku
Brojnim košarkaškim klubovima koji egzistiraju u našoj Županiji odnedavno se pridružio još jedan. Radi se o KK Poličnik koji se natječe u B-1 košarkaškoj ligi i to jako uspješno.
Naime, do sada je u tom natjecanju odigrano jedanaest kola u kojima su igrači Poličnika zabilježili devet pobjeda uz svega dva poraza.
To im je za sada dovoljno za drugo mjesto iza Klesara Kebe. “Rezultat koji smo mi do sada postigli je i više nego odličan. Presretni smo, jer biti trenutno drugi u prvoj sezoni natjecanja i postojanja kluba nije mala stvar. Također, jedini poraz Klesarima Kebo nanijeli smo upravo mi, nadamo se da ćemo ih i u drugom djelu sezone uspjeti pobijediti” – kaže Zdenko Mijolović, predsjednik kluba.
Izgradnjom dvorane osnovan i košarkaški klub
A kako je sve počelo, kako je uopće došlo do osnivanja kluba u mjestu gdje je nogomet od davnina bio sport broj jedan, Mijolović zbori. “Do svega je došlo izgradnjom sportske dvorane u mjestu Poličnik i nekako je bilo logično da se automatski i oformi košarkaški klub. Ideja je to bila Stjepana Marinovića nekadašnjeg košarkaša Zagreba čiji su korijeni iz Poličnika i mene. Svoje zamisli prenijeli smo načelniku općine Davoru Lončaru koji se s tim odmah složio i pomogao nam u velikoj mjeri”.
Nakon svih proceduralnih radnji koje su se morale obaviti pri samoj registraciji kluba kasnije je trebalo okupiti i seniorsku momčad koja se ove godine natječe u najnižem rangu pod ingerencijom HKS-a, a to je B-1 liga. “Tako je, odmah smo se prihvatili posla i počeli sa sastavljanjem momčadi. Imali smo i dosta sreće, naime, velika većina momaka koji sada igraju za nas su na neki način i vezani za Poličnik, neki rodbinski, a neki poslom. Kada smo ih pozvali u naš klub oduševili su se i rado su došli u naše redove”.

A igrački kadar sačinjavaju sve momci koji već dosta dugo igraju po raznim zadarskim klubovima, članovima A-2 ili B-1 lige. Nabrojat ćemo samo neke od njih. Tu su Šime Ninčević, Tomislav i Dragan Jurjević, Roko Babić, Brković, Đerđa… “Najstariji naši igrači su Šime Ninčević i Tomislav Jurjević sa 29 godina, svi ostali su mlađi. Najvažnije od svega je da su ti momci dobra klapa, kako na terenu tako i van njega”.
Sve zasluge idu Borisu Hrabrovu
Najveće zasluge pri samom okupljanju momčadi a i uopće za ovo buđenje košarke u Poličniku, Mijolović pripisuje treneru Borisu Hrabrovu. “Vjerujte, da nije Borisa Hrabrova ne znam bili bilo išta od ovoga. Njegov udio je ogroman, on sve drži po kontrolom i vodi brigu o svemu. Također, njegovom zaslugom pokrenut je i omladinski pogon i odaziv djece je jako velik, puno veći od očekivanog. Na prvom treningu bilo je njih četrdeset, mislim da vam to puno govori. Istina, još uvijek ne postoje određene selekcije za pojedina godišta ali već od iduće sezone u planu je da krenemo i s našom školom košarke te ostalim dobnim kategorijama”.
Činjenica je da je u Poličniku, mjestu od 900-njak žitelja zavladao pravi košarkaški boom i da svi govore samo o košarci. “Utakmice naše seniorske momčadi prati po sto, sto pedeset ljudi, napravi se odlična atmosfera u dvorani i igračima je pravi užitak igrati u takvom okruženju. Čak su i naši treninzi redovno popraćeni, ne znam i meni je sve to novo ali je jako lijepo vidjeti da imate veliku podršku svih”.
Nastavak prvenstva je 19. siječnja, međutim, u Poličniku su čvrsto na zemlji i ne zanose se eventualnim prvim mjestom i ulaskom u A-2 ligu. “Naš prvenstveni cilj je što više popularizirati košarku u samom Poličniku i za sada smo na jakom dobrom putu a ukoliko i dalje nastavimo s pobjedama zašto se ne bi okušali i u rangu više, ali o tom potom”.



